W jaki sposób szukamy lekarza weterynarii?

Kategoria: Weterynaria
Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko
Data: 22-03-2022 r.

Na co zwracają uwagę właściciele, podejmując decyzję o wyborze konkretnego specjalisty? Skąd właściciele zwierząt czerpią wiedzę na temat tego, do jakiego lekarza weterynarii warto się udać? Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując cennik?

Właściciele czworonogów szukają dobrych specjalistów, którzy potrafią pomóc nawet wtedy, gdy inni zawiedli. Jednym z ważniejszych źródeł informacji na temat lekarzy jest Internet. Wiedzę na tematy związane ze zdrowiem pozyskujemy ze stron internetowych, blogów czy social mediów. Najczęściej jednak korzystamy z poczty pantoflowej. Jeśli klient chce znaleźć lekarza, z którego pomocy będzie naprawdę zadowolony, poszukiwania zwykle zaczyna od rozmowy ze znajomymi.

Ważne: Jeśli właściciel zwierzęcia chce znaleźć lekarza weterynarii, poszukiwania zwykle zaczyna od rozmowy ze znajomymi. Ich osobiste doświadczenia to bardzo cenna wskazówka. W ten sposób dowiaduje się, które gabinety cieszą się dobrą opinią, a które lepiej omijać szerokim łukiem.

Informacja o lekarzach weterynarii w Internecie

Niezwykle ważne są tutaj rekomendacje internautów, które pomagają w wyborze odpowiedniego lekarza lub gabinetu weterynaryjnego. W swoich opiniach o lekarzach użytkownicy podkreślają to, jak byli traktowani podczas całego procesu leczenia. Warto więc dbać o swój wizerunek podczas wizyty, jak również odpowiadać na ewentualne komentarze w Internecie – i te dobre, i te krytyczne.

Ważne: Opinie stały się kryterium decydującym o wyborze lekarza dla ponad 80% klientów. Warto więc zachęcać osoby, które odwiedzają gabinet, aby podzieliły się w serwisie wrażeniem po wizycie. Opinia zadowolonego klienta może stać się zachętą dla innych.

Bardzo cenną kopalnią wiedzy są grupy facebookowe. Również tam ludzie polecają lub odradzają sobie lekarzy. Świetnego specjalistę można znaleźć także poprzez YouTube, na którym umieszczona jest duża liczba nagrań z przeróżnych konferencji oraz innych ciekawych materiałów. Mechanizm, który tutaj działa jest analogiczny do publikacji naukowych. Jeśli dana osoba specjalizuje się w jakiejś tematyce, a w dodatku dzieli się swoją wiedzą, istnieje całkiem duża szansa, że jest to ktoś, kogo klient potrzebuje.

Ważne dla klienta szukającego kliniki weterynaryjnej

  1. Rejestracja online
    Możliwość rejestracji online lub telefonicznej. Aby być konkurencyjnym, należy zadbać o zapewnienie łatwej i przyjaznej rejestracji online, tak pożądanej przez klientów.
  2. Lokalizacja gabinetu
    W poszukiwaniu dobrego specjalisty pacjenci potrafią przejechać kilkaset kilometrów, jednak z reguły istotną kwestią wyboru lekarza jest lokalizacja gabinetu. Większą uwagę zyskują miejsca, których lokalizacja jest niedaleko centrum miasta. Znacząco wpływa to na poczucie komfortu klienta. Istotna jest również lokalizacja względem głośnych miejsc.
  3. Przejrzysty cennik
    Dla klientów istotna jest przejrzystość działania placówki. Chce on bowiem oszacować koszty, świadomie podejść do leczenia i uzyskać wartościową wizytę lekarską. Klienci wcale nie reagują nadzwyczaj entuzjastycznie na niskie ceny poszczególnych usług, ponieważ może to oznaczać nieprofesjonalne funkcjonowanie placówki.
  4. Wyposażenie gabinetu
    Wyposażenie gabinetu weterynaryjnego mające bezpośredni wpływ na efekt wykonywanego zabiegu. Potencjalni klienci wybierają miejsca posiadające wyłącznie profesjonalne produkty od dobrych, zaufanych producentów. Informacja o sprzęcie i specyfikach, które będą używane do przeprowadzenia zabiegu, mogą znajdować się na stronie internetowej gabinetu.
  5. Kompetencje i podnoszenie kwalifikacji
    Świadomi klienci kieruje się także kwestią kwalifikacji, doświadczenia i odbytych kursów zatrudnionych w gabinecie weterynaryjnym osób. Bo dobry lekarz to lekarz, który nieustannie poszerza swoje kompetencje: bierze udział w sympozjach, kursach, dodatkowych szkoleniach czy studiach podyplomowych. Oprócz wykształcenia istotne jest, aby był na bieżąco z nowościami technologicznymi z zakresu weterynarii.
Marzena Pytlarz-Pietraszko

prawniczka w Kancelarii PPC-Legal

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Pięć pytań o ewidencję w BDO – poznaj odpowiedzi!

pobierz

Odpady opakowaniowe po środkach niebezpiecznych – jak je rozróżnić

pobierz

Nowe zasady dotyczące magazynowania odpadów

pobierz

Obowiązujące zasady audytu środowiskowego

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41778 )
Array ( [docId] => 41778 )