Wejście na teren szkoły osoby postronnej powinno być rejestrowane

Data: 27-01-2014 r.

Kontrola nad tym kto wchodzi na teren szkoły ma wpływ na realne bezpieczeństwo uczniów i pracowników. Dyrektor szkoły może upoważnić pracownika do zapisywania kto wchodzi na teren szkoły, w jakim celu i na jak długo. Ponadto odwiedzający szkołę nie mogą zakłócać jej pracy.


Jeśli szkoła zatrudnia portiera (lub innego pracownika obsługi), to w zakresie jego obowiązków powinno być sprawdzanie kto, kiedy i w jakim celu wchodzi do szkoły. Najlepszym miejscem do obserwacji czy do szkoły wchodzą osoby z zewnątrz będzie stanowisko przy wejściu do budynku szkoły.
Zarówno rodzice jak i osoby postronne nie powinni swobodnie poruszać się po budynku. Rodzice nie mogą zaglądać do sal lekcyjnych podczas prowadzenia zajęć, wywoływać nauczycieli w celu przeprowadzenia z nim rozmowy, wchodzić do szatni uczniowskich czy stołówki szkolnej. Ci, którzy odbierają dziecko ze szkoły powinni oczekiwać na nie w wyznaczonym i ustalonym z rodzicami miejscu. Osoba wchodząca na teren szkoły nie może zakłócać jej pracy.

Inne osoby wchodzące do budynku szkoły powinny zgłosić dyżurującemu przy wejściu pracownikowi obsługi, z kim chcą się spotkać oraz podać swoje imię i nazwisko. Każdorazowe wejście osób obcych na teren szkoły powinno być zarejestrowane. Pracownik powinien poprosić o wpisanie, do specjalnie w tym celu założonego zeszytu, danych personalnych, godziny i celu wizyty. W przypadku odmowy podporządkowania się obowiązującemu w szkole regulaminowi, o zdarzeniu należy poinformować dyrektora szkoły.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33368 )
Array ( [docId] => 33368 )

Array ( [docId] => 33368 )