Będzie badanie umiejętności przyszłorocznych maturzystów

Autor: Katarzyna Krysztofiak
Data: 05-05-2014 r.

W 50 wylosowanych szkołach Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadzi w czerwcu diagnozę przedmaturalną z języka polskiego. Badanie ma pomóc uczniom i nauczycielom w przygotowaniach do nowej formuły matury w 2015 roku.

W maju przyszłego roku po raz pierwszy matura zostanie przeprowadzona zgodnie z wymaganiami nowej podstawy programowej. Zmieni się też formuła egzaminu z języka polskiego. Diagnoza przedmaturalna z języka polskiego ma przybliżyć uczniom obecnych klas II liceum nową formułę egzaminu maturalnego. Ma też ocenić stopień realizacji podstawy programowej na poziomie podstawowym. IBE przeprowadzi ją w 50 szkołach, ale z przygotowanych zadań mogą skorzystać wszystkie klasy II szkół ponadgimnazjalnych.

 

Badanie odbędzie się 10 czerwca 2014 r. o godzinie 9.00. Zostanie przeprowadzone według procedur obowiązujących na egzaminie maturalnym. Uczniowie otrzymają od IBE zeszyty testowe oraz wszystkie niezbędne materiały badawcze. Dyrektorzy szkół nieuczestniczących w diagnozie będą mogli pobrać opracowane na potrzeby badania arkusze egzaminacyjne z serwisów internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Na podstawie diagnozy przedmaturalnej z języka polskiego eksperci z IBE opracują narzędzia dydaktyczne pomocne w przygotowaniu uczniów do nowego egzaminu. Będą one udostępnione nauczycielom na stronie internetowej Instytutu w zakładce Baza Narzędzi Dydaktycznych. Nauczyciele szkół biorących udział poznają wyniki diagnozy podczas zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatów w drugiej połowie września 2014 tego roku

Źródło:

www.ibe.edu.pl

Katarzyna Krysztofiak

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34793 )
Array ( [docId] => 34793 )