Druga część darmowego elementarza już dostępna

Data: 27-06-2014 r.

MEN opublikowało drugą część darmowego podręcznika „Nasz Elementarz”. Podręcznik w wersji elektronicznej jest dostępny dla nauczycieli, dyrektora szkoły i rodziców dzieci, które we wrześniu rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Przyjęte nowości oświatowe gwarantują, że każdy pierwszoklasista otrzyma bezpłatnie wszystkie części podręcznika.

Dyrektor szkoły podstawowej powinien przed wakacjami przypomnieć nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej o konieczności dokładnego zapoznania się z podręcznikiem „Nasz Elementarz” i dołączonym do niego poradnikiem dla nauczycieli. Nowości oświatowe związane z zapewnieniem wszystkim uczniom pierwszego etapu edukacyjnego darmowych podręczników sprawiają, że nauczyciele muszą zaplanować swoją pracę w czasie wakacji – obecnie mogą już zapoznać się z dwiema z czterech części Elementarza.

Uwagi i sugestie – formularz dla nauczycieli i dyrektorów szkół

 

Udostępnienie drugiej części Elementarza w wersji elektronicznej ma na celu możliwie szybkie zebranie informacji i opinii na jego temat. W związku z tym dla nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców stworzono formularz, w którym można wpisywać opinie, uwagi, pomysły oraz propozycje zmian i poprawek w „Naszym Elementarzu”. Formularz dla nauczycieli i innych zainteresowanych osób będzie dostępny do 7 lipca 2014 roku. Zebrane oceny i sugestie wpłyną na lepsze dostosowanie podręcznika do potrzeb uczniów, dzięki czemu nowości oświatowe przełożą się na rzeczywiste podnoszenie jakości systemu edukacji.  

Dyrektor szkoły powinien zamówić podręczniki do końca czerwca

MEN przypomina również, że dyrektor szkoły podstawowej powinien zgłosić zapotrzebowanie na podręczniki dla pierwszoklasistów do końca czerwca. Po tym terminie możliwa będzie jeszcze zmiana lub edycja zamówienia. Dyrektor szkoły zgłasza zapotrzebowanie za pośrednictwem bazy danych SIO.

Źródło:

komunikat MEN

Marta Wysocka, specjalistka w zakresie prawa oświatowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35185 )
Array ( [docId] => 35185 )