Poradnik dla nauczycieli pierwszoklasistów jest już dostępny

Data: 11-06-2014 r.

Dyrektor szkoły i nauczyciele szkół podstawowych mogą już zapoznać się wstępną wersją poradnika dla nauczycieli klas pierwszych szkół. MEN przewiduje dla nauczycieli możliwość zgłaszania uwag, które pomogą przygotować ostateczną wersję poradnika – dyrektor szkoły powinien zachęcać grono pedagogiczne do zgłaszania opinii.

Już we wrześniu uczniowie klas pierwszych mają korzystać z darmowego podręcznika opracowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pierwsza wersja elementarza od kilku tygodni jest dostępna dla uczniów i rodziców oraz dla nauczycieli, którzy mogą zgłaszać swoje uwagi i zastrzeżenia. Wprowadzone nowości oświatowe nie zmieniają jednak zasady, zgodnie z którą dla nauczycieli przewidziane jest udostępnienie dodatkowego poradnika. Pierwsza część poradnika dla nauczycieli, podobnie jak elementarz, jest wersją wstępną – nauczyciele i dyrektor szkoły powinni zapoznać się z propozycją i zgłosić uwagi za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej.

Podręcznik jako źródło inspiracji dla nauczycieli

Nowości oświatowe dotyczące wprowadzenia do użytku darmowego podręcznika, jednakowego dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, zostały przyjęte przez MEN stosunkowo szybko. MEN nie przewidział dla nauczycieli i dyrektorów szkół zbyt dużo czasu na przygotowanie planów wynikowych i scenariuszy zajęć. Z tego powodu szczególnie pomocny dla nauczycieli może okazać się poradnik dostosowany zakresem tematycznym do treści podręcznika. Warunkiem efektywnego wykorzystania poradnika jest jednak optymalne dostosowanie go do potrzeb nauczycieli. Z tego względu tak ważne jest, aby nauczyciele i dyrektorzy szkół podstawowych zapoznali się z jego konstrukcją i treściami oraz zgłosili uwagi za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej hwww.naszelementarz.men.gov.pl.

Kolejne części poradnika dla nauczycieli

Opublikowany Poradnik dla nauczycieli zawiera propozycje planów zajęć na wrzesień, październik i listopad – dla nauczycieli oznacza to, że już od początku roku szkolnego mogą korzystać z gotowych scenariuszy zajęć i kart pracy. Kolejne części Poradnika będą ukazywały się wraz z następnymi częściami podręcznika „Nasz Elementarz”.

Źródło:

Komunikat MEN

Marta Wysocka, specjalistka w zakresie prawa oświatowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35071 )
Array ( [docId] => 35071 )