Dyrektor szkoły może już zamawiać podręczniki dla pierwszych klas

Data: 19-06-2014 r.

Dyrektor szkoły podstawowej może już zgłaszać zapotrzebowanie na podręczniki „Nasz Elementarz”, które we wrześniu mają trafić do pierwszoklasistów. Zapotrzebowanie należy zgłaszać przez strefę dla zalogowanych portalu SIO, dyrektor szkoły powinien upewnić się, że posiada aktualny login i hasło.

Wyposażenie uczniów pierwszych klas szkół w podstawowych wpisuje się w obowiązki dyrektora szkoły, który do 30 czerwca 2014 r. powinien zgłosić zapotrzebowanie na ich dostarczenie. Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawił się już komunikat zawierający informację, jakie działania powinien w związku z tym podjąć dyrektor szkoły.

Dyrektor szkoły zamówi podręczniki za pośrednictwem SIO

 

MEN udostępniło aplikację za pomocą której dyrektor szkoły zgłasza zapotrzebowanie na podręcznik „Nasz Elementarz” dla pierwszoklasistów. Konieczne jest posiadanie aktualnego loginu i hasła do bazy danych SIO. Dyrektor szkoły lub osoba upoważniona musi wskazać przewidywaną liczbę uczniów pierwszej klasy oraz dane dotyczące liczby potrzebnych w szkole podręczników.

Podręczniki dostosowane do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych dyrektor szkoły będzie mógł zamawiać od poniedziałku 23 czerwca 2014 r.

MEN prosi o zamawianie podręczników do końca czerwca

W komunikacie Ministerstwa pojawiła się prośba o to, aby dyrektor szkoły zgłosił zapotrzebowanie na podręczniki do 30 czerwca. Po tym terminie możliwa będzie modyfikacja i edycja zamówienia – również za pośrednictwem logowania w bazie danych SIO. Zapewnienie uczniom klas pierwszych podręczników „Nasz Elementarz” wpisuje się w obowiązki dyrektora szkoły, a nie nauczycieli I etapu edukacyjnego. Zaleca się, aby zgłoszeniem zapotrzebowania zająć się jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego.

Dyrektor szkoły powinien przypomnieć nauczycielom o poradniku

Oprócz podręczników dla uczniów MEN przygotowało także poradnik dla nauczycieli. Dyrektor szkoły powinien przypomnieć i zachęcić ich do zapoznania się z propozycjami ministerstwa. Pozwoli to nauczycielom lepiej przygotować się do rozpoczęcia pracy z nowymi pomocami dydaktycznymi.

Źródło:

komunikat MEN

Marta Wysocka, specjalistka w zakresie prawa oświatowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35134 )
Array ( [docId] => 35134 )