Warto zaplanować udział w targach edukacyjnych

Data: 25-02-2015 r.

Targi są miejscem, gdzie wyraźnie można zauważyć różnice w ofercie między szkołami. Ponieważ najczęściej odbywają się wczesną wiosną, czas już pomyśleć, jak najlepiej zaprezentować na nich ofertę szkoły, tak aby zaskoczyć gości targów i przede wszystkim konkurencję.

Warto zadbać, aby stoisko było najbliżej wejścia, bo wtedy jest pewność, że dotrze do niego wielu odwiedzających.

Stoisko ma przyciągnąć zwiedzających

Należy wzbudzić zainteresowanie wyjątkową ofertą. W osiągnięciu tego zainteresowania wielkie znaczenie mają sam wystrój i cały projekt stoiska. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie logo szkoły w eksponowanym miejscu, aby zwiedzającym wpadło w pamięć i było widoczne z daleka. Przyciągnąć zwiedzających może też zastosowanie nowoczesnych technologii, w tym prezentacje multimedialne, filmy prezentujące ofertę i sukcesy szkoły.

Należy eksponować swoje mocne strony

Placówki posiadające wyjątkowe wyniki mogą skupić się na statystyce: najwyższe wyniki, najwięcej olimpijczyków, najwięcej finalistów i laureatów konkursów, liczba realizowanych projektów. Jeśli szkoła nie może pochwalić się najwyższymi wynikami, musi wyeksponować inne atuty. Może to być wyjątkowy profil szkoły lub klasy: sportowy z klasami o wyjątkowych, rzadkich dyscyplinach, artystyczny, wielokulturowy itp. Czasami też szkoły mogą poszczycić się wyjątkowymi absolwentami, których warto zaprosić na targi lub poprosić o możliwość wykorzystania nazwiska i wizerunku.

Anna Strumińska-Doktór, dr nauk humanistycznych w dziedzinie pedagogiki, nauczyciel, wykładowca akademicki, wieloletni dyrektor szkoły podstawowej

Tagi: targi

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 36625 )
Array ( [docId] => 36625 )

Array ( [docId] => 36625 )