Jak zaksięgować szkolenia pracowników placówki oświatowej

Kategoria: Płace i finanse
Autor: Izabella Kopka
Data: 07-11-2014 r.

Aby szkolenie dla pracowników placówki oświatowej można było zaliczyć do wydatków strukturalnych, musi się mieścić w którymś z obszarów określonych w rozporządzeniu ministra finansów w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych.

Możliwość zakwalifikowania kosztów szkolenia pracownika do wydatków strukturalnych zależy od jego tematyki. Na przykład szkolenia specjalistyczne związane z działalnością statutową jednostki można zaklasyfikować w  kodzie 65 „Modernizacja i wzmacnianie instytucji rynku pracy” lub 72 - „Opracowywanie, uruchomienie i wdrożenie reform systemów kształcenia i szkolenia w celu zwiększenia zdolności do zatrudnienia, zwiększenia stopnia dostosowania systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy oraz systematycznego podnoszenia kwalifikacji kadry systemu oświaty w perspektywie gospodarki opartej na innowacji i wiedzy”.

 

Natomiast szkolenia administracji i pracowników merytorycznych (językowe, kadrowe itp.) - niezależnie od tego, którzy pracownicy w nich uczestniczą - należy klasyfikować w kodzie 81 „Rozwiązania na rzecz podniesienia jakości opracowania, monitorowania, ewaluacji polityk i programów na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, wzmocnienie zdolności w zakresie realizacji polityk i programów”.

W przypadku szkoleń do wydatków strukturalnych można zaliczyć całkowite koszty związane ze szkoleniem, w tym np. ryczałt za benzynę, koszty zakwaterowania, diety, książki i materiały rozdawane w trakcie szkolenia itp.

Izabella Kopka, zastępca głównego księgowego jednostki budżetowe

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35989 )
Array ( [docId] => 35989 )