Prawo do ZFŚS w szkole, w której nauczyciel uzupełnia etat

Autor: Trochimiuk Anna
Data: 15-06-2012 r.

Wielu nauczycieli zgadza się na uzupełnianie etatu w innej szkole. Ta specyficzna dla zawodu nauczyciela konstrukcja polega na częściowym świadczeniu pracy na rzecz innej szkoły, przy jednoczesnym pozostawaniu w zatrudnieniu w szkole macierzystej. Nauczyciel taki nie jest pracownikiem szkoły, w której uzupełnia etat. Czy to zawsze pozbawia go prawa do świadczeń z funduszu socjalnego w tej szkole?

Osoby, które mają bezwzględne prawo do świadczeń z funduszu socjalnego to:

  • pracownicy i ich rodziny;
  • emeryci i renciści – byli pracownicy i ich rodziny (art. 2 pkt 5 ustawy o ZFŚS).

Nauczyciel uzupełniający etat nie jest pracownikiem szkoły, w której uzupełnia etat, zatem nie jest ustawowo uprawniony do świadczeń z ZFŚŚ w tej szkole. Pracodawca może jednak w regulaminie ZFŚS rozszerzyć krąg osób uprawnionych do korzystania z funduszu socjalnego na przykład o nauczycieli uzupełniających etat.

Nauczyciel uzupełniający etat w innej szkole będzie miał prawo do świadczeń z ZFŚŚ w tej szkole, jeżeli regulamin ZFŚS będzie przewidywał taką możliwość.

Trochimiuk Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 30617 )
Array ( [docId] => 30617 )

Array ( [docId] => 30617 )