Darmowy dowóz do pracy busem bez podatku

Kategoria: PIT
Data: 07-05-2013 r.

Darmowy dowóz do pracy busem zorganizowany przez szefa będzie zwolniony z podatku. To jedna ze zmian przyjętego przez Rząd pakietu korzystnych rozwiązań dla firm. Dokument zawiera 45 zmian w prawie gospodarczym, dotyczących 27 ustaw.

Poprawa warunków wykonywania działalności gospodarczej, zniesienie lub ograniczenie niektórych uciążliwych i zbędnych obciążeń administracyjnych i uproszczenie przepisów, które blokują rozwój przedsiębiorczości takie są główne cele przyjętego przez Rząd 23 kwietnia projektu założeń do ustawy o ułatwieniu warunków wykonywania działalności gospodarczej.

 

Między innymi za zostać wydłużony termin na rozliczenie VAT w imporcie dla AEO. Ułatwienia skierowane są do firm, które posiadają status upoważnionego przedsiębiorcy AEO i działają we własnym imieniu i na własny rachunek.

Zostanie także zwolniony z PIT zbiorowy dojazd do firmy. Zwolnienie podatkowe odciąży przedsiębiorcę, a także zachęci do zatrudniania osób z miejscowości oddalonych od zakładu pracy.

Przedsiębiorcy zaoszczędzą również 170 zł na opłacie skarbowej.Osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą nie będzie musiała uzyskiwać w urzędzie skarbowym potwierdzenia dokonania zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R.

Mikroprzedsiębiorcy będą zwolnieni także z obowiązku przekazywania przez pierwszy rok kalendarzowy danych statystycznych.

Założenia projektu ustawy o ułatwieniu warunków wykonywania działalności gospodarczej to czwarta inicjatywa o charakterze deregulacyjnym przygotowana przez ministra gospodarki w ostatnich 3 latach. Do tej pory weszły w życie:

  • ustawa z 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. nr 106, poz. 622 ze zm.),
  • ustawa z 16 września 2011 r. o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. nr 232, poz. 1378),
  • ustawa z 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (Dz.U. poz. 1342).

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 31001 )
Array ( [docId] => 31001 )