Ostrożnie z szybkimi pożyczkami na PIT

Kategoria: PIT
Data: 10-04-2014 r.

Zainteresowani pożyczką zaciąganą na zapłatę podatku wynikającego z rozliczenia rocznego nie mają dużego wyboru. Powinni się też pospieszyć, ponieważ niektóre oferty kończą się już wkrótce. Za każdym razem trzeba dokładnie czytać umowy z warunkami udzielania i spłaty kredytu.

Banki od dawna nie kuszą pożyczkami na rozliczenia podatkowe z urzędem skarbowym. Tylko kilka udziela szybkich kredytów na podstawie zeznania PIT, które może zastąpić standardowe zaświadczenie o wysokości zarobków. To może być szybki dostęp do gotówki, jeśli brakuje nam pieniędzy na rozliczenie.

Najbardziej reklamuje się Getin Bank, gdzie można dostać do 150 tys. zł. Wystarczy okazać dowód osobisty i jeden z formularzy za 2013 rok: PIT-11 (osoby rozliczające się z fiskusem samodzielnie), PIT-40 (w przypadku osób, których rozliczają pracodawcy) lub PIT-40A (emeryci i renciści).

Do 150 tys. zł, a do 15 tys. zł bez zgody współmałżonka, można pożyczyć również w Banku Pocztowym. Bank reklamuje kredyt oprocentowaniem w wysokości 9,99 proc., ale pobiera 3 proc. prowizji. Trzeba też zawrzeć umowę dobrowolnego ubezpieczenia NNW, która kosztuje 28 zł miesięcznie lub mieć dwóch poręczycieli.

Uproszczone procedury uzyskania szybkiego kredytu na PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A prowadzi również GBS Bank, który zachęca do „kredytu u znajomego” najniższą ratą bez prowizji i oprocentowaniem 9,99 proc. Na całkowity koszt kredytu składają się nie tylko odsetki, ale również ubezpieczenie od utraty pracy i opłata za złożenie wniosku kredytowego.

Do końca czerwca można też udać się po kredyt na PIT do Kasy Stefczyka, jeżeli się jest jej członkiem, ale z oferty mogą skorzystać jedynie osoby rozliczające się z fiskusem samodzielnie, czyli po okazaniu PIT-11. Można pożyczyć od 1 tys. zł do 60 tys. zł.

Bez względu na to, z jakiej oferty się korzysta, zawsze przed podpisanie umowy trzeba ją dokładnie przeczytać. Tylko wtedy będzie się miało pewność, ile kredyt w rzeczywistości kosztuje.

Marta Zdun

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34693 )
Array ( [docId] => 34693 )

Array ( [docId] => 34693 )