Jak zrezygnować z dostępu do płatnego portalu internetowego

Autor: Trochimiuk Bartłomiej
Data: 09-04-2012 r.

Często rejestrując się na stronie internetowej, konsument nie zdaje sobie do końca sprawy, że usługa ta jest płatna. Nie wynika to z faktu braku stosownej informacji na stronie, lecz z niezapoznania się z regulaminem świadczenia usług. Masz możliwość zrezygnowania z usługi w ciągu 10 dni, lecz pamiętaj, aby prawidłowo poinformować o tym usługodawcę.

Możliwość rezygnacji z usługi

Konsument może odstąpić bez podania przyczyny od umowy zawartej na odległość w terminie 10 dni. Termin ten liczy się od dnia zawarcia umowy o świadczenie usług, czyli np. od dnia rejestracji na portalu internetowym.

Termin ten ulegnie przedłużeniu do 3 miesięcy, gdy przedsiębiorca nie podał wszystkich informacji, do których jest zobowiązany m.in. o cenie, sposobie jej zapłaty, prawie odstąpienia od umowy czy możliwości jej wypowiedzenia.

 

Zgłoszenie rezygnacji

W regulaminie stron internetowych nie mogą znajdować się zapisy, które bezprawnie ograniczają możliwość rezygnacji z usługi, lecz powinien znaleźć się zapis o możliwości oraz sposobie odstąpienia od umowy. Zazwyczaj wskazany jest adres e-mail lub numer telefonu, pod którym należy zgłosić informację o rezygnacji z usług.

Zanim przekażesz swoje oświadczenie o odstąpieniu od umowy, sprawdź zapisy regulaminu i prześlij swoje oświadczenie np. na wskazany adres e-mail. Zaoszczędzisz sobie w ten sposób sporu, czy Twoje oświadczenie skutecznie zostało złożone.

Trochimiuk Bartłomiej

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29405 )
Array ( [docId] => 29405 )