Bramownice viaTOLL są bezpieczne

Data: 05-02-2014 r.

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał komunikat w sprawie bramownic viaTOLL, ustawionych na terenie województwa małopolskiego. Potwierdza w nim, iż nie stwarzają one zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego.

Zamieszanie wokół bezpieczeństwa bramownic wywołały opublikowane w październiku 2013 r. wyniki kontroli NIK, dotyczące wdrażania krajowego systemu poboru opłat drogowych. NIK uznała wtedy, że bramownice viaTOLL stanowią zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Małopolski inspektorat po analizie ekspertyz stwierdził jednak, że bramownice zamontowane na odcinkach dróg województwa małopolskiego nie powodują zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska. Tym samym jednoznacznie i ostatecznie potwierdzono, że są one bezpiecznie i właściwie użyte i zamontowane.

Opinia Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie została wydana w związku z zawiadomieniem Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej, a w konsekwencji także Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Polsce, o możliwości nie spełniania wymagań dwóch norm jakościowych (EN 10210 oraz EN 10219) kształtowników zamkniętych o wymiarach 400X400x8mm, wykonanych na gorąco i kształtowników zamkniętych wykonanych na zimno, wykorzystanych do budowy bramownic Krajowego Systemu Poboru Opłat, mogą nie spełniać wymagań norm EN 10210 oraz EN 10219. Ekspertyzy i opinia MWINB ostatecznie potwierdziły, że nie dotyczy to urządzeń zastosowanych na drogach woj. małopolskiego.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33882 )
Array ( [docId] => 33882 )

Array ( [docId] => 33882 )