Mniej korków na A4

Autor: Izabela Kunowska
Data: 09-08-2014 r.

W piątek 8 sierpnia 2014 r. zostały zakończone prace na remontowanych odcinkach autostrady A4 w województwach opolskim i dolnośląskim. Ponadto mają zostać wprowadzone weekendowe udogodnienia na placach poboru opłat.

Zakończono prace remontowe, które były jedną z przyczyn spowolnienia ruchu i korków na autostradzie A4 na odcinkach opolskim (12-kilometrowy fragment Dąbrówka – Prądy) i wrocławskim. Podróż tymi trasami wreszcie będzie sprawniejsza. W tym tygodniu prace remontowe będą kontynuowane na kolejnych odcinkach autostrady.

Ponadto dla kierowców przygotowano również usprawnienia w punktach poboru opłat (PPO). Na punktach Karwiany i Żernica będzie dwa razu więcej personelu (24 osoby zamiast 12), który wspomaga kierowanie ruchem i dystrybucję biletów. Dzięki większej liczbie pracowników, wydających na wjeździe wydrukowane wcześniej bilety, przepustowość będzie dwukrotnie większa. Szacuje się, że wyniesie 640 pojazdów na godzinę na jeden pas, a wcześniej było to 340.

Dodatkowo zostanie zmieniona konfiguracja bramek zarówno na PPO Żernica, jak i Karwiany. Zostaną do tego wykorzystane bramki i pasy rewersyjne. W przypadku PPO Karwiany liczba pasów wyjazdowych zostanie zwiększona do 10, natomiast jeżeli chodzi o PPO Żernica będzie to 9 bramek wyjazdowych. Pojazdy ciężarowe będą mogły skorzystać z trybu „free flow” co oznacza, że szlabany na skrajnych prawych pasach zostaną wypięte.

Źródło:

gddkia.gov.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35489 )
Array ( [docId] => 35489 )

Array ( [docId] => 35489 )