Utrudnienia na drodze krajowej nr 1

Autor: Anna Kolasa
Data: 11-06-2014 r.

Przez rok utrudniony będzie ruch na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. W tym czasie kilometrowy odcinek trasy zostanie przebudowany, by wreszcie był bezpieczny. Do tej pory bowiem stwarzał duże zagrożenie dla ruchu drogowego.

Z powodu prac na odcinku DK1 w kierunku Bielska-Białej samochody pojadą jednym z pasów w kierunku Katowic. Odcinek ten został już odgrodzony i robotnicy zrywają asfalt. Przebudowa drogi wywoła spore utrudnienia, z pewnością w okolicach tego odcinka musimy przygotować się na stanie w korkach. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo prace w tym miejscu potrwają rok. Zakończenie robót jest planowane na 30 czerwca 2015 roku.

Warto jednak przemęczyć się przez ten okres, ponieważ po zakończeniu prac jazda na tym odcinku ma być bezpieczniejsza. Zaplanowano, że stwarzające zagrożenie skrzyżowanie z ul. Lipowską zostanie przebudowane - pojawią się tam pasy do skrętu w prawo i lewo oraz sygnalizacja świetlna. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie DK1 z ul. Świerkowicką, gdzie zostanie m.in. zamknięta niebezpieczna przewiązka oraz wykonane przejść dla pieszych. Wymieniona będzie także nawierzchnia dwupasmowej drogi na ponadkilometrowym odcinku.

Koszt inwestycji to 12 mln zł. Jak poinformował informuje Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tym roku wykonana będzie jezdna w kierunku Bielska-Białej. Pozostałe prace zostaną wykonane w przyszłym roku.

Źródło:

gazeta.pl

Anna Kolasa specjalista ds. transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35066 )
Array ( [docId] => 35066 )

Array ( [docId] => 35066 )