Warszawa − znów zmiany w ruchu drogowym

Autor: Izabela Kunowska
Data: 09-03-2014 r.

Od 7 marca 2014 r. kolejne zmiany w warszawskim ruchu drogowym. Zostały wyłączone z ruchu estakady wjazdowe na Trasę Łazienkowską prowadzące z Żoliborza i Mokotowa do centrum oraz zamknięto jedną jezdnię ul. Powązkowskiej nad Trasą Armii Krajowej.

Powstają estakady łączące Trasę Łazienkowską z Wisłostradą − sześć na lewym brzegu Wisły oraz jedna na prawym brzegu. Ostatnie dwie łącznice (prowadzące z Żoliborza i Mokotowa do centrum) zostały wyłączone z ruchu 7 marca ok. godz. 22. 00. Prace rozbiórkowe potrwają około 3 tygodni, a potem rozpocznie się budowa nowych obiektów. Przez około 6 miesięcy wszystkie estakady przeznaczone do przebudowy będą wyłączone z ruchu.

Natomiast w związku z przebudową Trasy AK zamknięto dla ruchu wschodnią jezdnię ul. Powązkowskiej na wiadukcie nad trasą (w kierunku ul. Powstańców Śląskich). Kierowcy poruszają się w obydwu kierunkach po jezdni zachodniej (w kierunku ul. Okopowej). Wprowadzono zmienną w czasie organizację ruchu. Pomiędzy godz. 22.00 a 12.00 dwa pasy ruchu prowadzą w kierunku ul. Okopowej a jeden w stronę ul. Powstańców Śląskich. Natomiast między godz. 12.00 a 22.00 dwoma pasami jadą kierowcy w stronę ul. Powstańców Śląskich, a jednym w kierunku ul. Okopowej.

Taki układ pasów ruchu jest zgodny z natężeniem ruchu pojazdów na ul. Powązkowskiej w szczycie porannym i popołudniowym. Wiadukt na ul. Powązkowskiej będzie remontowany, kierowcy muszą przygotować się więc na zmiany w ruchu drogowym na samej Trasie Armii Krajowej.

Źródło:

UM Warszawa

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34100 )
Array ( [docId] => 34100 )

Array ( [docId] => 34100 )