Wschodnia obwodnica Wrocławia niedługo otwarta

Autor: Izabela Kunowska
Data: 25-11-2014 r.

Już na początku grudnia 2014 roku nowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia zostanie zgłoszony do odbioru. Tymczasem pojawiły się problemy dotyczące autostrady A2. GDDKiA zerwała kontrakt na dokończenie budowy odcinka C.

Obecnie na trasie wschodniej obwodnicy Wrocławia trwają cały czas oznakowanie poziome i ostatnie prace brukarskie. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia planowane jest otwarcie nowego odcinka dla ruchu. Po otwarciu będą jeszcze wykonywane prace związane z porządkowaniem pasa drogowego. Jednak nie będą miały wpływu na przejezdność trasy. W Iwinach odcięty zostanie tymczasowy wlot ul. Kościuszki na obwodnicę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała firmie Boegl a Krysl umowę na dokończenie budowy odcinka C autostrady A2 Łódź-Warszawa. Wykonawca nie wywiązywał się z postanowień umowy, dlatego doszło do zerwania kontraktu. Firma nie usunęła wskazanych wad i usterek mimo trwania okresu gwarancyjnego . Umowę ma dokończyć nowy wykonawca, który rozpocznie prace wiosną 2015 roku. Na poczet ich realizacji inwestor wystąpił z żądaniem wypłaty gwarancji bankowej zabezpieczającej rękojmię za wady.

Zakres prac, które zostały do wykonania obejmuje między innymi odmulenie rowów, usunięcie nierówności na nawierzchni na wiadukcie drogowym oraz naprawę ekranów akustycznych. GDDKiA podkreśla, że żadna ze wskazanych usterek nie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Źródło:

edroga.pl, rynekinfrastruktury.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 36094 )
Array ( [docId] => 36094 )

Array ( [docId] => 36094 )