Fracht lotniczy

Kategoria: Logistyka
Autor: Stwora Sylwia
Data: 29-10-2012 r.

Nie zawsze transport drogowy jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo czy terminowość dostawy przesyłki, a to podstawowe kwestie, których klient wymaga od przedsiębiorstwa oferującego usługi przewozowe. Alternatywnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkiej dostawie towaru do odbiorcy, coraz częściej staje się fracht lotniczy.

Co obejmuje fracht lotniczy

W przypadku przewożenia przesyłki drogą powietrzną w zakres frachtu wchodzą wszelkie czynności związane z tym procesem. Ujęte są one w umowie frachtowej, która jako dokument typu konsensualnego stanowi wynik wspólnych ustaleń między Tobą jako jedną stroną kontraktu, a Twoim kontrahentem np. przewoźnikiem czy spedytorem.

Potwierdza ona, że oboje akceptujecie warunki danego zlecenia oraz sposób realizacji usług z nim związanych m.in. odbiór przesyłki od klienta, opracowanie instrukcji przewozu, odprawa celna i wszelkie procedury dotyczące eksportu, przewóz, odprawa celna i czynności związane z importem na docelowym lotnisku czy bezpośrednia dostawa ładunku do odbiorcy. Mogą zostać tu uwzględnione również usługi magazynowe lub przeładunek.

Jak wybrać usługi

Poszukując firmy zajmującej się frachtem lotniczym sprawdź, czy daje Ci ona możliwość wyboru formy zlecenia, czy też z góry ja narzuca. W dobrze prosperujących przedsiębiorstwach wychodzi się naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując im wybór pomiędzy zleceniem door to door (od drzwi do drzwi), które polega na tym, że przedsiębiorca odbiera przesyłkę z siedziby zleceniodawcy i dostarcza ją bezpośrednio pod adres odbiorcy czy airport to airport, gdzie firma oferuje transport od lotniska, w którym przesyłka zostaje nadana do lotniska docelowego.

Inna opcja to formuła door to airport, czyli przewoźnik odbiera od Ciebie przesyłkę i organizuje ją aż na lotnisko docelowe, gdzie przekazuje je odbiorcy. Możesz też sam dostarczyć kontrahentowi ładunek, z kolei on zadba o to, aby dostarczyć go bezpośrednio do mieszkania czy firmy adresata (opcja airport to door). Niewątpliwie atutem przy wyborze jednostki frachtowej powinien być fakt posiadania przez nią gęstej sieci partnerów biznesowych na całym świecie.

Daje to gwarancję, że wybierze on najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie np. pod względem kosztów czy terminu. Ważne jest, abyś jako nadawca mógł monitorować dostawę np. poprzez śledzenie jej poprzez specjalną wyszukiwarkę internetową udostępnioną na stronie www przewoźnika.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32147 )
Array ( [docId] => 32147 )