Płaca minimalna we Francji – nowe obowiązki

Autor: Adam Hrycak
Data: 10-10-2016 r.

Francuzi nadal zamierzają egzekwować przepisy dotyczące płacy minimalnej wobec kierowców wykonujących transport międzynarodowy. W dodatku od 1 stycznia 2017 r. Francja wprowadza kolejny obowiązek dla przewoźników.

Aby zapewnić skuteczniejszą kontrolę nad sektorem transportu drogowego, władze francuskie – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – zdecydowały, że będą rejestrować zaświadczenia o delegowaniu zagranicznych kierowców. Miały nie być rejestrowane, tak jak dzieje się to w przypadku zwykłego oddelegowania pracownika do pracy na terytorium Francji. Od 1 stycznia 2017 r. zmieni się to. O tego dnia przewoźnik będzie musiał zarejestrować zaświadczenie o delegowaniu kierowcy na stronie francuskiego ministerstwa pracy za pomocą platformy sipsi. Platforma ta ma być dostępna w języku francuskim i angielskim pod adresem: https://www.sipsi.travail.gouv.fr. Przewoźnik będzie miał obowiązek stworzyć indywidualne konto na tej platformie. Umożliwi mu to generowanie zaświadczeń o oddelegowaniu oraz przeglądanie wszystkie dotychczas wystawionych zaświadczeń.

Rejestrowanie zaświadczeń jednak nie będzie miało wpływu na to, że nadal będzie trzeba wyposażyć kierowcę w odpowiedni dokument. Francuzi nie znieśli tego obowiązku. Kierowca będzie więc musiał posiadać przy sobie egzemplarz zaświadczenia o oddelegowaniu w języku francuskim na wypadek kontroli na drodze, tak jak dotychczas. Wystawia je na okres wskazany przez siebie, jednak nie dłuższy niż sześć miesięcy, i musi je wydać jeszcze przed pierwszym oddelegowaniem.

Adam Hrycak, prawnik, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Panie ADAM HRYCZAK .. wprowadza pan w blad ludzi .... gdzie jest napisane ze kierowcow trzeba zglaszac od 1 stycznia ? jakies zrodlo ? kontakt tra[email protected]

Ocena użytkownika:
1
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39585 )
Array ( [docId] => 39585 )