Tańsze paliwo na koniec wakacji

Autor: Anna Kolasa
Data: 26-08-2014 r.

Wraz z upływem wakacji spadają ceny oleju napędowego i benzyny na stacjach. Szacuje się, że na końca sierpnia litr tych paliw powinien być o 5-6 groszy tańszy, niż obecnie. Ponadto ustabilizują się też ceny autogazu.

Druga połowa czerwca mogła zaniepokoić kierowców ponieważ w bardzo krótkim czasie średnia cena detaliczna litra oleju napędowego na stacjach wzrosła o 11 groszy, zaś litra benzyny – nawet o 17 groszy. Jednak od początku lipca ceny obu tych rodzajów paliw na stacjach jednak systematycznie tanieją.

Kierowcy wracający z wakacji mogą spodziewać się więc mniejszych wydatków na paliwo. Litr benzyny bezołowiowej 95, powinien przeciętnie w kraju kosztować 5,39-5,48 zł. Za mniej funduszy będzie też można zatankować samochody z silnikiem diesel – średnia ogólnopolska cena litra oleju napędowego powinna mieścić się w przedziale 5,27-5,34 zł.

Końcówka tegorocznych wakacji będzie też w miarę dobra dla korzystających z autogazu. Przypomnijmy, że paliwo to dość nietypowo dla siebie drożało przez cały okres wakacji, a z analiz e-petrol wynika, że w najbliższych dniach za litr LPG kierowcy będą płacić ok. 2,49-2,59 zł, czyli poziomie podobnym do obecnego.

Spadki cen benzyny i oleju napędowego są skutkiem obniżek cen ropy naftowej na światowych rynkach. Ten surowiec ostatnio tanieje, a dzieje się to mimo że w wielu krajach wydobywających i eksportujących ropę mamy do czynienia z niepokojami.

Źródło:

e-petrol.pl

Anna Kolasa, specjalista z zakresu transportu drogowego

Tagi: paliwa

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35599 )
Array ( [docId] => 35599 )

Array ( [docId] => 35599 )