Bezpieczny kredyt na święta

Kategoria: Kredyty
Data: 17-12-2012 r.

Okres świąteczny to czas trudny dla domowego budżetu. W tym okresie wiele banków i instytucji finansowych proponuje nam kredyty, pożyczki. Na co należy zwrócić uwagę i jakich pułapek unikać, bo święta miną, a kredyty i pożyczki pozostaną.

Świąteczne kredyty i pożyczki gotówkowe

Okres przedświąteczny to czas kiedy wiele banków proponuje specjalne świąteczne kredyt gotówkowe. Banki promują kredyty, które mają nawiązywać do świąt, a które w rzeczywistości nie różnią się od kredytów gotówkowych proponowanych na co dzień. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą banku, ponieważ może okazać się, że oprócz nazwy „kredyt świąteczny”, kredyt ten nie różni się od zwykłej oferty kredytowej.

Przed udaniem się do banku warto w Internecie porównać ofert proponowane przez poszczególne banki. Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, ile chcemy pożyczyć i ile możemy pożyczyć, aby rata pożyczki była możliwa do spłaty. Jeśli już wybierzemy odpowiednią dla nas ofertę należy udać się do banku w celu podpisania umowy.

Dobrze jest udać się do banku, w którym prowadzone jest konto bankowe, ponieważ dla swoich klientów banki mają korzystniejsze warunki pożyczek. Przed podpisaniem pożyczki należy dokładnie przeczytać pełną wersję umowy pożyczki. Należy również zapytać się o całkowity koszt pożyczki. Uzyskaniu pożyczki trwa niekiedy kilkanaście minut, a pieniądze można odebrać następnego dnia.

Pożyczkę gotówkową można również dostać w parabanku. Wniosek o udzielenie pożyczki można wypełnić on-line, można także zadzwonić pod wskazany telefon lub wysłać SMS, a przedstawiciel firmy sam przyniesie do podpisania umowę o pożyczkę wraz z gotówką. Uzyskanie w ten sposób pożyczki nie wymaga zabezpieczeń ani poręczycieli. Należy jednak zachować dużo ostrożność przy tego rodzaju pożyczkach. W szczególności warto pamiętać, że:

  • są to pożyczki bardzo drogie, gdy zsumuje się odsetki i wszystkie koszty pożyczki,
  • często przy pożyczkach z instytucji finansowych raty spłaca się co tydzień, a nie co miesiąc.

 

Jeśli nie kredy lub pożyczka to - zakupy na raty

Alternatywą dla pożyczek i kredytów gotówkowych na święta są zakupy na raty. Bardzo często sklepy mają podpisaną umowę z bankiem, który kredytuje zakupy. Zakupy na raty umożliwiają zakup wybranych przez nas prezentów w sklepie po wypełnieniu odpowiedniego formularzu i okazaniu dowodu tożsamości. W niektórych przypadkach wymagane jest także okazanie zaświadczenia o zarobkach. Po podpisaniu umowy wybrany towar otrzymujemy „od ręki”. Decydując się na zakupy na raty należy zwrócić uwagę na koszty rat, wysokość miesięcznej raty i liczbę miesięcznych rat, termin rozpoczęcia spłat oraz wysokość wpłaty w dniu zakupu.

Paweł Ryś


Zobacz także:


Tagi: kredyt

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25043 )
Array ( [docId] => 25043 )