Fundusze z Programu Innowacyjna Gospodarka na 2013 rok to jeszcze 525 mln zł

Kategoria: Finanse w firmie
Data: 21-06-2013 r.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ma jeszcze 525 mln zł funduszy z Programu Innowacyjna Gospodarka na 2013 rok. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie na uzyskanie lub realizację ochrony własności przemysłowej, przygotowanie i wdrożenie planu rozwoju eksportu, udział w programach promocji, rozwój e-biznesu oraz o pożyczki.

Przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą jeszcze liczyć na fundusze z Programu Innowacyjna Gospodarka na 2013 rok w ramach 6 działań. Wsparcie będzie można otrzymać w formie pożyczki na realizację przedsięwzięć mikro- i małych przedsiębiorców o charakterze innowacyjnym. Nabór ruszył 18 czerwca 2013 r. Przedsiębiorcy będą mogli także zdobyć fundusze na uzyskanie ochrony własności przemysłowej: patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji na wzory przemysłowe. W tym zakresie pozostało jeszcze 13 mln zł do rozdysponowania między potencjalnych beneficjentów. Przedsiębiorcy będą mogli również starać się o środki na wdrożenie sporządzonego planu rozwoju eksportu. Planowane środki na ten cel to ok. 100 mln zł.

 
Pozostały też fundusze z Programu Innowacyjna Gospodarka na 2013 rok na udział przedsiębiorców w branżowych i ogólnych programach promocji, umożliwiających wykreowanie polskich specjalności eksportowych oraz promowanie polskiej gospodarki w trakcie imprez promocyjnych organizowanych w kraju i za granicą. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie zarówno w branżowych, jak i ogólnych programach promocji.

Firmy będą mogły także uzyskać środki na zintegrowanie swoich systemów informatycznych, ułatwiających współpracę pomiędzy nimi i kontakt z klientami. Drugi i ostatni nabór w ramach tego działania odbędzie się od 17 do 28 czerwca. Środki przeznaczone na ten cel to ok. 225 mln zł.

Do tej pory w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka podpisano umowy na ponad 86% ze środków, jakimi dysponowało MRR na ten cel. Ponad 6,4 tys. projektów, czyli połowa z tych, które otrzymały dofinansowanie z POIG, jest już zakończona. Największą wartość osiągnęły przedsięwzięcia z programu Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia (4 Priorytet). Największą liczbę stanowią te o krótkim horyzoncie czasowym oraz stosunkowo niewielkiej wartości, realizowane w częściach programu Paszport do eksportu (6 Priorytet, działanie 6.1) oraz Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej (8 Priorytet, działanie 8.1).

Wioleta Szczygielska


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25251 )
Array ( [docId] => 25251 )