Ranking prestiżowych kart płatniczych

Kategoria: Finanse w firmie
Data: 26-07-2013 r.

Za prawdziwie prestiżową kartę płatniczą trzeba zapłacić mniej więcej 10 razy tyle, co za zwykłą. Sprawdziliśmy, ile kosztują takie karty i co dzięki nim można zyskać. Najlepsze okazały się karty BNP Paribas, Diners Club oraz PKO Banku Polskiego.

W zestawieniu ujęliśmy 13 kart wydanych przez 9 banków oraz jedną wydaną przez organizację płatniczą – Diners Club. Karta Diners jest kartą obciążeniową, wszystkie pozostałe plastiki, w naszym zestawieniu, to karty kredytowe.

Koszty


Najlepsze spośród prestiżowych kart płatniczych
okazały się karty BNP Paribas World Signia oraz Diners Club. Pierwsza z nich jest najtańsza w zestawieniu – kosztuje rocznie 500 zł. Przy cenie niższej od konkurencji, oferuje rozbudowany zestaw usług dodatkowych. Wadą karty jest wyłącznie odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku chorób przewlekłych. Tej wady nie ma karta Diners Club, która zapewnia pokrycie rachunku za leczenie do kwoty 100 tys. dolarów.
Karta Diners Club Premium oferuje m.in. ubezpieczenia i przywileje dla golfistów oraz narciarzy. Koszt użytkowania karty to 800 zł na rok.
Ubezpieczenie karty Visa Infinite PKO Banku Polskiego obejmuje także choroby przewlekłe i to przy wysokiej sumie ubezpieczenia – 1,5 mln. zł. Wadą tej karty jest ograniczenie limitu do 1 mln zł.


Usługi dodatkowe


Prestiżowe karty płatnicze są przede wszystkim nośnikami usług dodatkowych, oznacza to, że trudno je porównywać ze zwykłymi kartami kredytowymi. Najlepsze z kart oferują pakiety usług o wartości znacznie przewyższającej wysokość rocznej opłaty za kartę.
Dla osób, które podróżują najważniejsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Poza ogólną sumą ubezpieczenia, ważne jest występowanie włączeń odpowiedzialności.
W przypadku prestiżowych kart kredytowych szczególne znaczenia mają wyłączenia odpowiedzialności skutków chorób przewlekłych, dlatego w każdym wypadku zanim zdecydujemy się na kartę z ubezpieczeniem, powinniśmy dokładnie przeczytać tzw. OWU czyli ogólne warunki ubezpieczenia.

karty płatnicze, usługi bankowe

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25291 )
Array ( [docId] => 25291 )