Ranking prestiżowych kart płatniczych

Kategoria: Finanse w firmie
Data: 26-07-2013 r.

Za prawdziwie prestiżową kartę płatniczą trzeba zapłacić mniej więcej 10 razy tyle, co za zwykłą. Sprawdziliśmy, ile kosztują takie karty i co dzięki nim można zyskać. Najlepsze okazały się karty BNP Paribas, Diners Club oraz PKO Banku Polskiego.

W zestawieniu ujęliśmy 13 kart wydanych przez 9 banków oraz jedną wydaną przez organizację płatniczą – Diners Club. Karta Diners jest kartą obciążeniową, wszystkie pozostałe plastiki, w naszym zestawieniu, to karty kredytowe.

Koszty


Najlepsze spośród prestiżowych kart płatniczych
okazały się karty BNP Paribas World Signia oraz Diners Club. Pierwsza z nich jest najtańsza w zestawieniu – kosztuje rocznie 500 zł. Przy cenie niższej od konkurencji, oferuje rozbudowany zestaw usług dodatkowych. Wadą karty jest wyłącznie odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku chorób przewlekłych. Tej wady nie ma karta Diners Club, która zapewnia pokrycie rachunku za leczenie do kwoty 100 tys. dolarów.
Karta Diners Club Premium oferuje m.in. ubezpieczenia i przywileje dla golfistów oraz narciarzy. Koszt użytkowania karty to 800 zł na rok.


Usługi dodatkowe


Prestiżowe karty płatnicze są przede wszystkim nośnikami usług dodatkowych, oznacza to, że trudno je porównywać ze zwykłymi kartami kredytowymi. Najlepsze z kart oferują pakiety usług o wartości znacznie przewyższającej wysokość rocznej opłaty za kartę.
Dla osób, które podróżują najważniejsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Poza ogólną sumą ubezpieczenia, ważne jest występowanie włączeń odpowiedzialności.
W przypadku prestiżowych kart kredytowych szczególne znaczenia mają wyłączenia odpowiedzialności skutków chorób przewlekłych, dlatego w każdym wypadku zanim zdecydujemy się na kartę z ubezpieczeniem, powinniśmy dokładnie przeczytać tzw. OWU czyli ogólne warunki ubezpieczenia.

karty płatnicze, usługi bankowe

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Biznesplan

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 25291 )
Array ( [docId] => 25291 )

Array ( [docId] => 25291 )