Czego szukają ludzie na świecie w Google

Autor: Kędra Przemysław
Data: 01-08-2012 r.

Zastanawiające się nad stworzeniem serwisu internetowego, warto zobaczyć z jaką grupą odbiorców będziemy mieli do czynienia. Google udostępnia statystyki dotyczące popularności danych słów kluczowych dla poszczególnych krajów i lat.

Do zobaczenia jakie trendy panują w sieci, możemy posłużyć się nie tylko informacjami znajdującymi się na portalach, czy forach internetowych, ale także serwisem Google Trends.

Google Trends udostępnia informacje dotyczące popularności słów kluczowych wpisywanych w oknie wyszukiwarki Google z podziałem na regiony, języki i lata. Przy jego pomocy, możemy sprawdzić czy popularność danej frazy kluczowej umacnia się, czy słabnie.

Serwis Google Trends, dostępny jest pod adresem: http://www.google.com/trends/

W oknie wyszukiwania wpisujemy słowa kluczowe, oddzielone przecinkiem (na przykład: film, muzyka, sport) a następnie klikamy przycisk "search trends". Zobaczymy wykres pokazujący popularność danych słów kluczowych w ostatnich latach, a także informację o regionach, państwach i językach w których dane słowo kluczowe jest szczególnie popularne.

Dodatkowo, za pomocą filtrów wyszukiwania znajdujących się w prawym górnym rogu, możemy zawęzić wykres dla pojedynczego państwa (np. Polski) i okresu czasu ( np. ostatnie 30 dni).


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34181 )
Array ( [docId] => 34181 )

Array ( [docId] => 34181 )