Czy korzystasz z niepewnych haseł?

Data: 09-06-2017 r.

Wiele osób zupełnie beztrosko przyznaje się, że do wszystkich czynności w sieci wykorzystuje tylko jedno hasło. Wielu Internautów wybiera wygodę przed bezpieczeństwem. Nie jest to dobre rozwiązanie. Mamy lepsze. Można bardzo łatwo korzystać z bezpiecznych haseł, ale bez pogorszania komfortu. Przedstawiamy najlepsze bezpieczne propozycje haseł.

Klasykiem wśród najgorszych haseł w Polsce nadal pozostaje tradycyjne „123456“. Tak, to jest najbardziej popularne hasło zabezpieczające naszą tożsamość i pieniądze – w Internecie. Wiemy więc czego musimy się wystrzegać. - Nie ma stuprocentowej ochrony przed kradzieżą osobowości - twierdzi dyrektor Instytutu Hasso-Plattner (HPI) Christoph Meinel. - Jednak każdy, kto znajdzie swoje hasło na tej liście, powinien je możliwie szybko zmienić. Przedstawiamy Wam kilka najbardziej popularnych haseł, które jak łatwo się domyślić, są bardzo dobrze znane hakerom. Jeśli z nich korzystamy, zmieńmy je na lepsze – dużo lepsze.

Zapomnijmy wreszcie o wszystkich typowych kombinacjach klawiaturowych jak: qwerty, zaq12wsx, czy typowych zwrotach jak hello. Poznajcie listę typowych haseł, których należy się wystrzegać.

Większość haseł składa się z kilku znaków i łatwo można je odgadnąć. Te znane wszystkim, najpopularniejsze słowa znajdują się w każdym słowniku, co znacznie ułatwia hakerom pracę. - Wielu użytkowników nie ma świadomości, że kryminaliści zarabiają duże pieniądze na handlu skradzionymi tożsamościami oraz jakie to powoduje szkody - ostrzega Christoph Meinel.

Proste hasła = proste złamanie

Proste hasła sprawiają, że ich złamanie staje się dziecinnie łatwe. Jest to możliwe dzięki specjalnym programom, które posiadają słowniki najpopularniejszych zwrotów internetowych i kombinacji cyfr. Potrafią one wypróbować tysiące haseł w kilka sekund.

Traktujmy hasła dostępu jako osobiste klucze do usług internetowych: chronią one naszą skrzynkę mailową, konto w sklepie internetowym oraz dane w chmurze  - przed nieupoważnionym dostępem. Ponadto zabezpieczają one nasze oszczędności na kontach bankowych zarządzanych w sieci. Dlatego są one bardzo opłacalnym celem dla hakerów.

Oszuści w szczególności interesują się danymi logowania do bankowości internetowej. Jeżeli te dane dostaną się w ich ręce, to utrata naszych pieniędzy jest tylko kwestią czasu. Pewnie myślimy „mnie to nie dotyczy”… Lepiej zabezpieczyć się przed szkodą!

Jak uzyskać łatwe i bezpieczne hasła?

Dla każdego konta trzeba stworzyć nowe, niepowtarzalne hasło z co najmniej 8 znakami (a najlepiej użyć więcej znaków). Przy tym oprócz prostych sekwencji cyfr zabronione są wzory na klawiaturze i pojęcia powszechnie znane, a także imiona osób bliskich, znajomych, zwierząt domowych, sławnych ludzi oraz adres własny. Łatwe do zapamiętania a mimo to bezpieczne hasła uzyskuje się poprzez zdania do zapamiętania. Na przykład dla konta mailowego: „Każdego ranka o 8 sprawdzam moje konto e-mailowe”. Daje to: „Kro8smke-m”. Albo dla Amazonu: „Zakupy w Amazonie są możliwe 24 godziny na dobę“ co daje „ZwAsm24gnd“. Tego rodzaju hasła są niemożliwe do odgadnięcia przez hackerów.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

 • Kancelaria Prawna Iurisco Edyta Przybyłek

  ul. Zgrzebnioka 28, 40-520 Katowice

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Majcherczyk

  ul. Stawowa 4 lok. 39, 41-200 Sosnowiec

  Wyświetl wizytówkę
 • Buszan Suchecka Orłowski Adwokat Radcowie Prawni Sp.p.

  ul. Armii Krajowej 22/2, 81-849 Sopot

  Wyświetl wizytówkę
 • THE N.E.W.S. LAW CENTER Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

  ul. Kazachska 1/89, 02-999 Warszawa

  Wyświetl wizytówkę
 • adwokat Wojciech Rudzki - kancelaria adwokacka

  Józefa Piłsudskiego 40/4 Kraków 31 - 111

  Wyświetl wizytówkę
 • KANCELARIA ADWOKACKA Adwokat Michał Gajda

  ul. Księcia Bogusława X 1/3, 70-440 Szczecin

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Robert Dudkowiak

  ul. Jana Pawła II 11 lok. 5, 62-300 Września

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Adwokacka Adwokata Piotra Sęka

  ul. Narutowicza 44 lok. 20, 90-135 Łódź

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radców Prawnych ARVE M.Kusztan & R.Ponichtera Sp. K.

  ul. Czysta 4, 50-013 Wrocław

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Marek Foryś

  ul. Słupecka 9/1, Gdynia

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria MERITUM

  ulica Westerplatte 13/5, 31-033 Kraków

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Radosław Tymiński

  Łukowska 9 Lok. 126, 04-133 Warszawa

  Wyświetl wizytówkę
Array ( [docId] => 40456 )
Array ( [docId] => 40456 )

Array ( [docId] => 40456 )