Czym odtworzyć plik w formacie .flv

Autor: Kędra Przemysław
Data: 01-08-2012 r.

Pobierając materiały wideo z internetu (na przykład z serwisu Youtube), możemy zobaczyć plik w formacie .flv. Jeżeli Twój odtwarzacz nie jest w stanie poradzić sobie z tym plikiem - zobacz za pomocą jakich narzędzi można go odtworzyć.

Format pliku .flv jest powszechnie stosowany do udostępniania plików wideo przez internet. Pobierając materiały wideo odtwarzane na stronach internetowych, powinniśmy się liczyć z faktem, że będą one zapisane właśnie w tym formacie.

Aby odtworzyć plik wideo w formacie .flv, możemy wykorzystać dowolną przeglądarkę internetową z zainstalowaną wtyczką Adobe Flash Player (do pobrania ze strony: http://get.adobe.com/pl/flashplayer/).

Oglądanie wideo w oknie przeglądarki internetowej nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem, dlatego warto sięgnąć po oprogramowanie będące playerem wideo.

Pierwszym ciekawym odtwarzaczem plików zapisanych w formacie .flv jest FLV Player 2.0, dostępny do pobrania ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/FLV-Player,Program,Windows,12407.html

Przy jego pomocy, możemy nie tylko oglądać filmy zapisane na dysku naszego komputera, ale te znajdujące się w internecie (wystarczy podać ścieżkę url).

Alternatywnym odtwarzaczem wideo, który obsługuje format .flv jest VLC media player, który możemy pobrać ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-player,Program,Windows,13060.html

Jest to jeden z lepszych odtwarzaczy wideo, który bardzo dobrze radzi sobie nawet z filmami zapisanymi w wysokiej rozdzielczości. Pozwala płynnie odtwarzać materiały wideo zapisane na dysku komputera i te znajdujące się zdalnie.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34180 )
Array ( [docId] => 34180 )

Array ( [docId] => 34180 )