Gmail - podpis nad cytatem

Autor: Kędra Przemysław
Data: 04-09-2012 r.

Domyślna implementacja automatycznego podpisu w skrzynce pocztowej Gmail, nie jest pozbawiona wad. W sytuacji, gdy odpowiadamy na wiadomość, podpis umieszczany jest pod cytowanym fragmentem. Taki sposób wstawiania podpisu nie jest estetyczny - zobaczmy jak to zmienić.

W poradzie Gmail - ustawiamy podpis przedstawiłem sposób dodawania automatycznego podpisu w wysyłanych wiadomościach. Sposób ten sprawdza się w sytuacji, gdy wysyłamy nową wiadomość. Odpowiadając na otrzymane wiadomości, podpis umieszczany jest pod cytowanym fragmentem - stąd odbiorca praktycznie go nie zauważa.

W serwisie Gmail, domyślnie nie ma włączonej opcji umieszczania podpisu nad cytowanym fragmentem - wystarczy jednak skorzystać z laboratorium i włączyć odpowiednią funkcję.

Logujemy się na skrzynkę pocztową Gmail, a następnie przechodzimy do Ustawień - klikając przycisk koła zębatego.

Przechodzimy do zakładki Laboratorium, w którym znajdujemy funkcję o nazwie Sztuczki z podpisami - obok tej funkcji naciskamy przycisk Włącz.

Od tej chwili, odpisując na wiadomości, podpis zostanie wstawiony nad cytowanym fragmentem - dodatkowo zostanie usunięta przerywana linia nad podpisem.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34211 )
Array ( [docId] => 34211 )

Array ( [docId] => 34211 )