Gmail - automatyczna wiadomość o nieobecności

Autor: Kędra Przemysław
Data: 03-09-2012 r.

Jeżeli przez jakiś czas nie będziemy mogli odbierać wiadomości pocztowych e-mail, warto powiadomić o tym fakcie wszystkich zainteresowanych - jest to w dobrym tonie, zwłaszcza, gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Zobacz w jaki sposób ustawić automatyczną wiadomość o nieobecności.

W tej poradzie przeczytasz w jaki sposób za pomocą skrzynki Gmail, ustawić wiadomość o swojej nieobecności. Dzięki temu wszystkie osoby, które przez ten czas wyślą do Ciebie wiadomość zostaną powiadomione, że czas odpowiedzi może się wydłużyć.

Na początku należy zalogować się do swojej skrzynki pocztowej Gmail, następnie kliknąć w przycisk "koła zębatego" po prawej stronie i wybierać pozycję Ustawienia.

W zakładce Ogólne, przechodzimy do pola Wiadomość o nieobecności i zmieniamy status na Wiadomość o nieobecności włączona.

Musimy ustalić również od kiedy ta funkcja będzie działała; opcjonalnie możemy podać również koniec - w przeciwnym wypadku, trzeba będzie ją z powrotem ręcznie przestawić na wyłączona, aby wiadomości o naszej nieobecności nie były wysyłane.

Uzupełniamy pola Temat oraz Wiadomość wpisując tam treść, która będzie wysyłana do każdego, który przez czas naszej nieobecności napisze do nas e-maila.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34208 )
Array ( [docId] => 34208 )

Array ( [docId] => 34208 )