Jak sterować jasnością monitora za pomocą f.lux

Autor: Kędra Przemysław
Data: 06-09-2012 r.

Jeżeli zależy nam na komfortowej pracy w systemie Windows, warto zadbać o odpowiednie ustawienia jasności i kontrastu. Pod wpływem warunków oświetlenia zmienia się komfort pracy a notoryczne ustawianie parametrów monitora, może być meczące. Zobacz w jaki sposób automatycznie sterować jasnością monitora.

Zwłaszcza podczas długotrwałej pracy na komputerze, możemy odczuć dyskomfort w sytuacji niewłaściwego ustawienia parametrów monitora. Zbyt jasny obraz w ciemnym pomieszczeniu spowoduje szybkie męczenie ozu, dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować miejsce pracy.

Z pomocą przychodzi nam niewielki program o nazwie f.lux, do pobrania ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/f.lux,Program,Windows,21432.html

Program pozwala zautomatyzować proces sterowania jasnością monitora, w zależności od pory dnia.

Po uruchomieniu programu, należy ustawić lokalizację w jakiej przebywamy - klikamy odpowiednio Change settings, następnie Change oraz Locate. Należy wybrać odpowiednią lokalizację, w której aktualnie przebywamy. W ten sposób program automatycznie będzie dobierał parametry w zależności od aktualnej pory dnia.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34214 )
Array ( [docId] => 34214 )

Array ( [docId] => 34214 )