Minimalizowanie Poczty systemu Windows do zasobnika systemowego

Data: 20-11-2013 r.

Korzystanie z poczty elektronicznej wymaga czasami uruchomienia na dłużej klienta pocztowego. Oprócz niego korzysta się jednak także z wielu innych programów. Pocztę systemu Windows można wówczas zminimalizować na pasek zadań.

W przypadku większej liczby uruchomionych aplikacji będzie ona niepotrzebnie zajmowała tam miejsce, odwracając uwagę od innych programów. W takiej sytuacji lepiej byłoby zminimalizować klienta poczty do zasobnika systemowego. Jestto obszar z ikonami, znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu (na lewo od zegara systemowego). Program jest tam reprezentowany przez małą ikonę.

 

Niestety, Poczta systemu Windows „sama z siebie” nie potrafi się minimalizować do zasobnika systemowego. Jest do tego potrzebny dodatkowy program o nazwie Windows Mail Tray Controller.

Postępuj według instrukcji:

  1. Pobierz aplikację Windows Mail Tray Controller http://tinyurl.com/putwuxz. Po zapisaniu jej na dysku uruchom ją.

  2. W zasobniku systemowym pojawi się symbol koperty. Kliknij ją prawym przyciskiem myszy i ustaw program na Open Windows Mail (czyli „Otwórz pocztę systemu Windows”).

Teraz gdy zechcesz zminimalizować klienta poczty kliknij prawym klawiszem myszki na symbol koperty i wybierz Hide (czyli „Ukryj”). Klienta poczty przywrócisz na pulpit, klikając Show („Pokaż”).

Jeżeli natomiast irytuje Cię pojawiające się przy każdym uruchomieniu programu Outlook Express okno z logiem, możesz je wyłączyć. W tym celu:

  1. Otwórz edytor rejestru.

  2. Znajdź gałąź HKEY_CURRENT_USER\Identities\{...}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0.

  3. W tej gałęzi poszukaj wartości DWORD Nosplash i zmień jej wartość z 0 na 1.

Jeżeli tej wartości nie ma, utwórz ją: z menu Edycja wybierz pozycję Nowy oraz Wartość DWORD. W polu Nazwa zamiast Nowa wartość #1 wpisz Nosplash. Teraz kliknij dwukrotnie Nosplash i wpisz jako Dane wartości cyfrę 1.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34328 )
Array ( [docId] => 34328 )