Znikające wiadomości e-mail

Data: 20-11-2013 r.

Po kolejnym uruchomieniu Outlook Expressa możesz z przerażeniem odkryć, że zniknęła pokaźna część albo nawet wszystikie wiadomości e-mail, mimo że nie były kasowane. Spokojnie, prawie na pewno ich nie utraciłeś.

Jak już wiesz, w tym programie wiadomości są przechowywane w plikach DBX. Jeden plik DBX odpowiada jednemu folderowi z wiadomościami. Możesz mieć, np. plik Skrzynka odbiorcza.dbx, a jeśli utworzyłeś podfoldery to będziesz miał także pliki takie jak Sklep.dbx czy Korespondencja z Markiem.dbx. Ze względów technicznych Outlook Express nie może jednak powiększać jednego pliku w nieskończoność. Jeżeli trzymasz bardzo dużo wiadomości w Skrzynce odbiorczej niepodzielonej na foldery, to plik Skrzynka odbiorcza.dbx zostanie w pewnym momencie przez Outlook Express „zamknięty”, a otwarty zostanie nowy plik Skrzynka odbiorcza(1).dbx, w której będą umieszczane nowsze e-maile. Outlook Express nie wyświetli Ci jednak wiadomości z obu tych plików a jedynie tego nowszego – taka jest najczęstsza przyczyna „zniknięcia” Twoich e-maili.

Sprawdź więc czy w znanym Ci już folderze przechowywania poczty jest plik Skrzynka odbiorcza (1).dbx o niewielkim rozmiarze. Jeżeli znalazłeś ten plik, skasuj go i zmień nazwę pliku Skrzynka odbiorcza.dbx na Skrzynka odbiorcza (1).dbx.

Zdarza się również, że w wiadomościach pocztowych otrzymujesz link prowadzący bezpośrednio do jakiejś strony w Internecie. Jeżeli po jego kliknięciu nic się nie dzieje (nie otwiera się przeglądarka internetowa) to:

  1. W Eksploratorze Windows z menu Narzędzia wybierz Opcje folderów oraz Typy plików.

  2. Wskaż typ URL:Protokół HTTP.

  3. Ścieżka do aplikacji wykonującej akcję powinna wyglądać następująco: "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" -nohome.

Jeżeli z kolei po otwarciu przeglądarki wyświetla się jedynie pusta strona to przyczyna takiego stanu rzeczy jest inna:

  1. Z menu Start wybierz polecenie Uruchom i wpisz w nowym okienku cmd oraz wciśnij [ENTER].

  2. W otwartym oknie wiersza polecenia wpisz polecenie regsvr32 urlmon.dll oraz wciśnij [ENTER].

  3. Zrestartuj komputer.

  4. Po restarcie komputera otwórz Panel sterowania (znajdziesz go w Menu Start pod Ustawienia). W Opcjach internetowych zaznacz kartę Zaawansowane i wciśnij przycisk Resetuj.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34327 )
Array ( [docId] => 34327 )