Ochrona przed reklamami w Windows Defenderze

Data: 05-05-2017 r.

Gdy wyszukiwarka nagle znajduje pornograficzne strony internetowe, ulubiona wyszukiwarka przestaje działać, lub na komputerze pojawiają się nieznane narzędzia, to przeważnie przyczyną jest oprogramowanie dodatkowe, tzw. Adware. Każdy kto korzysta z windowsowego programu ochronnego Defender, może utajonym sposobem rozszerzyć go o ochronę przed reklamami. Nie pytajcie mnie, czemu Microsoft standardowo go nie aktywuje.

W tym celu trzeba kombinacją klawiszy Windows + R i poleceniem regedit uruchomić edytor rejestrów. Odpowiednio podwójnymi kliknięciami trzeba przejść do HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, Policies, Microsoft do Windows Defendera. Następnie prawym przyciskiem myszy kliknąć w prawe pole w rozwijanym menu, następnie Nowe i Klucz. Teraz klucz trzeba nazwać MpEngine i wcisnąć Enter. Prawym przyciskiem myszy kliknąć w prawym polu. Tym razem wybrać Nowy i wartość DWORD (32 bit). Trzeba ją nazwać MpEnablePus. Następnie dwa razy kliknąć w MpEnablePus i jako wartość wpisać 1. Po kliknięciu w OK i ponownym uruchomieniu komputera blokada reklam jest aktywna. Co ważne, ochrona zapobiega tylko instalacji nowych niepożądanych programów szpiegujących.

Wyłączanie niepotrzebnych aplikacji

 

Wolna pamięć robocza jest cenna. Jeżeli zbyt wiele programów pracuje jednocześnie, to pamięć jest cały czas na granicy wydolności. Zwalnia to komputer i niekorzystnie wpływa na trwałość dysku. Dlatego należy wyłączać wszystkie aplikacje, które nie są aktualnie potrzebne.

W tym celu przy pomocy Windows + I należy otworzyć ustawienia. Tu należy kliknąć w Prywatność i Aplikacje w tle. Przy pomocy suwaków można łatwo dezaktywować te aplikacje, które są wykorzystywane rzadko lub nigdy. Nie oznacza to, że nie będzie można z nich korzystać, lecz że nie będą one już permanentnie pracowały w tle. W zależności od wyposażenia komputera Windows 10 powinien dzięki temu pracować wyraźnie szybciej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40310 )
Array ( [docId] => 40310 )