Pixlr Editor – darmowy edytor grafiki online

Autor: Krajewski Michał
Data: 27-09-2012 r.

Czy przeznaczać klika tysięcy złotych na zakup oryginalnego oprogramowania do edycji zdjęć, jeśli nie zajmujemy się profesjonalnie grafiką komputerową? Niekoniecznie – z pomocą przyjdzie nam bezpłatny edytor online – bez ściągania plików, bez instalowania, wszystko na poziomie przeglądarki. Dzięki zaawansowanym opcjom bez problemu poprawimy nasze zdjęcia, kontrast, dodamy ciekawe efekty.

Serwis oferuje tworzenie dowolnej grafiki od podstaw (zaczynając od pustego dokumentu o dowolnych wymiarach), edycji pliku zapisanego na naszym dysku, pobrania obrazka z konkretnego adresu internetowego lub z biblioteki. Dodatkowo istnieje możliwość zaimportowania obrazka i nadanie mu wyglądu retro za pomocą gotowych szablonów z podglądem efektów.

Aby skorzystać z serwisu wystarczy dowolna przeglądarka oraz wtyczka flash player dostępna bezpłatnie na stronach adobe.com

Serwis dostępny jest w wielu językach, również w polskim, dzięki czemu nie będzie problemu z intuicyjnym poznaniem jego możliwości.

Do wyboru mamy bardzo bogaty pakiet narzędzi: zaznaczenia, kadrowanie, zestawy pędzli, gradientów, funkcje rozmyć, wyostrzeń, a także redukcji czerwonych oczu. Jednym słowem – wszystko to co posiadają płatne programy do edycji zdjęć.

Tak jak w przypadku profesjonalnych programów, serwis posiada możliwość pracy na warstwach, dzięki czemu możemy dodawać kolejne elementy grafiki nie ingerując w zawartość poprzednich warstw.

Dzięki panelowi „Historia” możemy bardzo łatwo cofnąć wprowadzone zmiany, a dzięki Nawigatorowi w łatwy sposób zorientujemy się w jakiej część obrazka aktualnie się znajdujemy.

Duża ilość warstw korekcyjnych takich jak Kontrast, Barwa i nasycenie, Balans kolorów, Krzywe pozwoli nam w łatwy sposób doprowadzić zdjęcie do zadowalającego efektu.

Nie można także zapomnieć o pokaźnej kolekcji filtrów, dzięki którym nasze zdjęcia wzbogacą się o ciekawe efekty.

Reasumując, aplikacja działa bardzo szybko, efekty widoczne są od razu po zastosowaniu. Z czystym sumieniem można polecić ten bezpłatny edytor jako konkurencję dla zaawansowanych, drogich programów.

strona www: http://pixlr.com/editor


Zobacz także:

Krajewski Michał

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34241 )
Array ( [docId] => 34241 )

Array ( [docId] => 34241 )