Wygodnie i bezpiecznie: rozbuduj swój komputer aplikacjami ze sklepu Windows

Data: 27-03-2017 r.

Komputer bez programów to jak auto bez kół: bezużyteczne. Pobieranie darmowego oprogramowania z Internetu ciągle okazuje się być źródłem zagrożeń. Sklep Windows Store sprawi, że stanie się to bezpieczne i wygodne.

Na pewno każdy zwrócił już na to uwagę. Coraz więcej darmowych programów podczas instalacji próbuje przemycić nam dodatkowe funkcje, inne narzędzia, rozszerzenia do przeglądarek i inne niepotrzebne rzeczy - to denerwuje. Pojawiają się takie nieuczciwe triki, jak pozornie nieaktywne kwadraciki do zaznaczenia i podwójne zaprzeczenia. Nawet Ci, którzy bardzo uważają podczas wgrywania i wybierają instalację użytkownika, nie są bezpieczni przed takimi pułapkami. Dlatego, jako źródło programów najlepiej wybrać sklep Windows Store. Dzięki wcześniejszej kontroli przez Microsoft jesteśmy zabezpieczeni przed większością zagrożeń. W tym wydaniu wyjaśnię, jak się odnaleźć w pobieraniu programów od Microsoftu.

Dlaczego powinniśmy pobierać programy przy pomocy sklepu?

 

Dobrze wiedzieć: jeżeli chcemy pobierać wyłącznie bezpłatne aplikacje, to w przeciwieństwie do sklepów z aplikacjami na smartfonach, nie trzeba zapisywać żadnych danych o płatnościach. Kolejna zaleta, która przemawia za pobieraniem programów (tzw. aplikacji) ze sklepu Windows - wszystkie programy, które zainstalujemy za jego pośrednictwem, będą do naszej dyspozycji także na innych komputerach Windows 10. Musimy wtedy tylko zalogować się swoim kontem Microsoft. Wtedy aplikacje są automatycznie synchronizowane. Dodatkowo, nie trzeba się też martwić o aktualizację tych programów - Windows 10 robi to automatycznie.

W ostatnim czasie Microsoft poprawił jeszcze kilka rzeczy:

• Surowsza kontrola: sfałszowane aplikacje, które pod względem loga i nazwy nie dały się odróżnić od oryginalnych, Microsoft teraz rygorystycznie wyrzuca. To samo dotyczy zastosowań, w których programiści przegapili nowy proces potwierdzania wieku użytkowników i nie spełniają określonych wymagań dotyczących jakości.

• Nowy system oceny: nowy system ocen jest tak dobry, że obecnie jeszcze więcej opinii użytkowników pomaga szybko rozpoznać najlepsze i najgorsze programy. Nowe są też ulepszone opisy i ilustracje aplikacji.

• Filmy i Seriale: w sklepie Windows znajdziemy teraz nie tylko aplikacje, ale także filmy i seriale telewizyjne. Oferta jest ciągle rozszerzana, a niedługo pojawią się nawet książki elektroniczne.

Jak otworzyć sklep z aplikacjami

Wystarczy kliknąć w symbol sklepu na pasku zadań lub w menu Start, albo wpisać słowo sklep po kliknięciu w lupę na pasku zadań.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40157 )
Array ( [docId] => 40157 )