Zdjęcia z powrotem w przeglądarce

Data: 19-07-2016 r.

Od systemu Windows 8 zdjęcia i obrazy w Windowsie otwierane są zawsze za pomocą specjalnej aplikacji „Zdjęcia”. Jeszcze Windows 7 wykonywał to zadanie za pomocą znacznie prostszej przeglądarki Windows Photo Viewer. Jeżeli chcemy „powrócić do przeszłości”, należy skorzystać z poniższej wskazówki.

W przeciwieństwie do innych programów przeglądarka zdjęć Windows nie jest tak łatwa do przywrócenia. Nie wystarczy użyć menu kontekstowego: Otwórz za pomocą. Zamiast tego należy ją „zaakceptować” przez rejestr. W tym celu trzeba jed­nocześnie wcisnąć przyciski Windows i R, wpisać regedit i OK.

 

1. W edytorze należy przejść do ścieżki HKEY_LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Vie­wer\Capabilities\FileAssociations. Tam kliknąć prawym przy­ciskiem myszy w wolny obszar po prawej stronie i wybrać Nowy, a potem Wartość ciągu.

2. Nową sekwencję znaków należy nazwać .jpg i otworzyć ją podwójnym kliknięciem. Jako wartość wpisać PhotoViewer. FileAssoc.Tiff i potwierdzić przez OK. Krok ten powtórzyć ewentualnie dla innych formatów zdjęć jak PNG, JPEG lub BMP. Następnie zamknąć edytor.

3. Potem prawym przyciskiem myszy kliknąć zdjęcie (na przy­kład w formacie JPG) i wybrać Otwórz przy pomocy, Inne aplikacje oraz Przeglądarka Windows.

Jeżeli chcemy, żeby przeglądarka Windows była domyśl­nym programem, to należy jeszcze zaznaczyć Zawsze używaj tej aplikacji do otwierania plików i kliknąć OK.

Praktyczną przeglądarkę zdjęć Windows Photo Viewer można wykorzystywać także w Windows 10

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39224 )
Array ( [docId] => 39224 )