Fanpage firmy na Facebooku - jak właściwie go prowadzić

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 31-08-2012 r.

Wykorzystanie Facebooka w strategii marketingowej jest obecnie normą. Nie wystarczy jednak stworzenie fanpage`a, aby strategia okazała się skuteczną. Jak zadbać o widoczność na Facebooku? Jak nie zniknąć w natłoku innych fanpage'y na Facebooków?

Ochrona przed przeciążeniem informacyjnym

Treści docierające do użytkowników Facebooka filtrowane są w trzech zakresach. Po pierwsze, istotną rolę odgrywa aktywność zachodząca między kontem użytkownika a przesyłaną treścią. Dzięki temu uzyskasz informację, że potencjalny klient rzeczywiście zachodził w reakcję z Twoją marką.

Istotę ma również czas, w jakim zachodzi interakcja. Im większe przerwy, tym Twój fanpage będzie mniej widoczny dla danego użytkownika.

Jednak prowadząc fanpage największą wagę przywiązujesz z pewnością do przekazywanej treści. Im bardziej ta treść jest multimedialna, tym odzew w sieci większy. Dlatego nie myśl, że wrzucenie czegokolwiek na Facebooka wystarczy do tego, aby Twój fanpage stał się widoczny.

Zadbaj o content

Korzystając z Facebooka jako zwykły użytkownik, zauważyłeś pewnie na swojej tablicy informacje, które nie były w żaden sposób związane z tematyką danego fanpage`a. Co wtedy myślałeś? Wbrew pozorom pytania o plany na weekend czy różnego rodzaju memy angażują użytkowników jedynie na chwilę.

Bardziej wartościową treścią będzie z pewnością powiązanie fanpage`a z blogiem czy stroną internetową prezentującą Twoje produkty czy usługi. Pamiętaj, że fanpage`a zakładałeś po to, aby wypromować swoją firmę, a nie śmieszny filmik w sieci.

Moderacja obowiązkowa

Fanpage działa podobnie do forum. Użytkownicy mają możliwość komentowania umieszczanych postów. Warto, abyś śledził pojawiające się wypowiedzi. Nie tylko pod kątem ich poprawności obyczajowej, ale przede wszystkim w celu dodatkowego zaktywowania użytkowników. Zadaj poszczególnym z nich dokładniejsze pytania. Prowokuj do reakcji. Dzięki temu nie tylko zainteresujesz użytkowników swoją stroną, ale również zwiększysz na niej ruch, a tym samym jej widoczność.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25602 )
Array ( [docId] => 25602 )