Nie będzie można założyć działalności gospodarczej na próbę

Data: 17-07-2013 r.

Poselski projekt, który przewidywał uruchomienie prowadzenia działalności gospodarczej na próbę przez 3 miesiące, sejm odrzucił w I czytaniu. Zdaniem Rządu zaproponowane w projekcie rozwiązania mogą prowadzić do licznych nadużyć.

Przypomnijmy, że projekt przegotowany przez Ruch Palikota przewidywał uruchomienie prowadzenia działalności gospodarczej na próbę przez 3 miesiące dla osób, które nigdy nie zajmowały się prowadzeniem działalności gospodarczej.

W tym czasie przedsiębiorca miał być zwolniony z odprowadzania podatku dochodowego od osób fizycznych oraz płacenia składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe.

Zdaniem Rządu - poszczególne rozwiązania proponowane w projekcie - budzą liczne wątpliwości i jak czytamy w stanowisku - są niedopracowane. Rząd krytycznie odniósł się do wsparcia osób fizycznych rozpoczynających wykonywanie działalności gospodarczej zarówno od strony legislacyjnej, jak i organizacyjnej.

W ocenie Rządu zaproponowane rozwiązania, zwalniające przedsiębiorców z niektórych świadczeń publicznoprawnych, mogą prowadzić do licznych nadużyć.

Zdaniem Rządu z uwagi na fakt, że zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku dochodowego w okresie pierwszych 90 dni mogłoby zachęcać do rejestrowania działalności w celu zawarcia jednej lub kilku transakcji o dużej wartości, dlatego skutki proponowanych rozwiązań mogą okazać się znacznie wyższe.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25793 )
Array ( [docId] => 25793 )