Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych

Data: 26-07-2013 r.

Ministerstwo sprawiedliwości szykuje nowelizację kodeksu spółek handlowych. W spółkach z o.o. kapitał zakładowy będzie nieobowiązkowy, a nową działalność w tej formie będzie można zawiązać z użyciem wzorców dostępnych w systemie informatycznym.

Przygotowana przez resort sprawiedliwości nowelizacja Kodeksu spółek handlowych ma na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki z o.o. Struktura majątkowa spółki z o.o. ma zostać uelastyczniona i unowocześniona przez dopuszczenie konstrukcji udziałów beznominałowych. Posiadanie kapitału zakładowego będzie dobrowolne. Ustawowe minimum kapitału ma wynosić 1 zł.

Projekt przewiduje także ułatwienia w podejmowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Ma to się odbyć poprzez wprowadzenie możliwości zawiązania spółki jawnej i spółki komandytowej poprzez wykorzystanie wzorca umowy zamieszczonego w systemie teleinformatycznym. Możliwe będzie również dokonanie zmian umowy oraz rozwiązanie spółki jawnej, spółki komandytowej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez uchwałę podjętą z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego.

Zostaną obniżone opłaty sądowe od wniosków spółek, których umowy zawarto przy wykorzystaniu wzorca zamieszczonego w systemie teleinformatycznym, jeżeli czynności te będą wykonane w tym systemie i za jego pośrednictwem zgłaszane.


Źródło:
Ministerstwo Sprawiedliwości


Wioleta Szczygielska
Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25795 )
Array ( [docId] => 25795 )