Czego potrzebujesz do założenia sklepu internetowego

Autor: Woźniak Wojciech
Data: 17-08-2012 r.

Decydując się na założenie sklepu internetowego, należy zapewnić sobie zaplecze techniczne, które umożliwi jego bezawaryjne działanie i tym samym przełoży się na ilość zadowolonych klientów.

Miejsce na serwerze

Aby prowadzić sklep internetowy, należy posiadać bazę, w której będzie można umieścić jego pliki konfiguracyjne. Potrzebne jest do tego miejsce na serwerze. W początkowym okresie prowadzenia sklepu, można korzystać z tańszych rozwiązań.

Wraz ze wzrostem zainteresowania, warto pomyśleć o serwerze o lepszych parametrach. Szczególnie ważna jest jego przepustowość, transfer miesięczny, wysoki wskaźnik bezawaryjności oraz jego specyfikacja. Sklep internetowy nie może pozwolić sobie na żadne przestoje spowodowane wykorzystaniem transferu lub powolne działanie z powodu przeciążenia serwera. Odbiłoby się to negatywnie na jego opinii, spowodowało odpływ klientów, a co za tym idzie straty finansowe.

Domena, Twoja nazwa w internecie

Nazwa domeny może być dowolna, najlepiej jednak, aby odnosiła się do nazwy sklepu, w ten sposób kreuje się markę. Nieprofesjonalnie wyglądałby sklep przypisany do domeny mojastronadomowa.pl, kiedy nazywałby się on inaczej. Ważne też, aby nie była ona jedną z setek dostępnych darmowych domen, w taki sposób nie zbuduje się zaufania klientów. Domena jest nieznacznym wydatkiem, dlatego nie warto na niej oszczędzać.

 

Oprogramowanie

Mając wykupiony hosting i domenę, ostatnim elementem potrzebnym do prowadzenia sklepu internetowego jest jego oprogramowanie. W internecie jest dostępnych wiele darmowych, jak i płatnych systemów sprzedażowych. Dla początkujących dobrym wyjściem może być zakup gotowych rozwiązań, jednak najlepsze rezultaty, można osiągnąć zamawiając stworzenie oprogramowania sklepu od podstaw. W taki sposób otrzymuje się narzędzie, całkowicie dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy i funkcji, jakie będzie musiało pełnić. Jest to jednak wyjście najdroższe, które może kosztować od tysiąca, do kilkunastu tysięcy i więcej.

Możliwe jest również rozpoczęcie działalności franczyzowej, wtedy oprogramowanie otrzymuje się od sieci, z którą rozpoczyna się współpracę. Może być to dobra propozycja dla osób z ograniczonym budżetem. Kolejnym ułatwieniem jest fakt, że wszelkie zamówienia obsługuje za przedsiębiorcę franczyzodawca. Franczyzobiorca może zazwyczaj dowolnie modyfikować wygląd i asortyment sklepu.


Zobacz także:

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26047 )
Array ( [docId] => 26047 )