Jak wybrać sprzęt do zakładu fryzjerskiego

Autor: Kaźmierczak-Błocisz Joanna
Data: 29-08-2012 r.

Założenie salonu fryzjerskiego wymaga zaopatrzenia w niezbędne sprzęty. Należy pamiętać o wielu rzeczach, nie tylko fotelach i umywalkach dla klientów. Do niezbędnego wyposażenia zakładu należą także spinki, grzebienie, szczotki oraz suszarki do włosów czy lokówki.

Meble do zakładu fryzjerskiego

To bardzo istotna część wyposażenia każdego salonu. Przy wyborze foteli dla klientów warto zwrócić uwagę na ich wygodę. Wiele zabiegów wymaga długiego siedzenia, dlatego dobrze zdecydować się na dość szeroki i miękki sprzęt. Dodatkową zaletą będzie możliwość regulacji wysokości, żeby dopasować poziom siedziska do wzrostu klienta. Ponadto przydatne będą podnóżki. Niezbędne będzie także duże lustro umieszczone przed fotelem.

Warto zainwestować w dobrą myjnię fryzjerską. Klientów nie mogą boleć szyja i kark podczas mycia włosów. Dobrze spisują się takie fotele z umywalką, które mają właściwie wyprofilowane miejsce, gdzie spoczywa głowa osoby poddawanej zabiegom fryzjerskim. Ważne jest także stanowisko pracy fryzjera. Tutaj warto zakupić stołek na kółkach, który umożliwi łatwa poruszanie się wokół klienta.

Oprócz tego przydatnym sprzętem jest jeżdżąca szafka na przybory i akcesoria. W wyborze odpowiedniego wyposażenia warto udać się do wyspecjalizowanych firm i producentów tego typu sprzętu. W ich ofertach znajduje się wiele modeli, które można dopasować do salonu pod względem stylistyki.

 

Akcesoria fryzjerskie

Niezbędnym wyposażeniem salonu fryzjerskiego są oczywiście różnego rodzaju akcesoria. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Dobrze jest wybierać nożyczki, brzytwy i inne narzędzia za stali nierdzewnej o wysokiej jakości. Warto powlec je dodatkowo preparatem, który ochroni je przed działaniem korozji. Pamiętajmy, że po każdym użyciu sprzęt należy dokładnie zdezynfekować. Do tego celu należy zakupić urządzenie sterylizacyjne, które daje najlepsze efekty. Różnego rodzaju spinki można zakupić w hurtowniach fryzjerskich. Zawsze dobrze jest kupić większą ilość, ponieważ łatwo się gubią.

Warto też sprawdzić jak mocne są te spinki. To ważne, żeby w trakcie strzyżenia móc pewnie rozdzielić włosy. Oprócz tego konieczne są grzebienie i szczotki różnego rodzaju. Podczas ich wyboru dobrze jest zwrócić uwagę, czy nie mają one kujących i ostrych końcówek, które mogłyby skaleczyć klienta. Z kolei przy wyborze suszarek i podobnych urządzeń warto kierować się ich mocą. Im jest ona większa, tym szybciej będzie przebiegał proces suszenia lub zawijania włosów.


Zobacz także:

Jak wybrać sprzęt do solarium

Kaźmierczak-Błocisz Joanna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Wiele produktów do mojego salonu fryzjerskiego zamawiałam w hurtowni Hairs. Jakość produktów jest bardzo dobra, obsługa sklepu pomocna, ceny też są korzystne, także polecam wszystkim, którzy otwierają swój salon lub już taki posiadają. :)

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26078 )
Array ( [docId] => 26078 )