Jak wybrać sprzęt do solarium

Autor: Woźniak Wojciech
Data: 17-08-2012 r.

Podejmując decyzję związaną z otworzeniem własnego solarium, trzeba również zapoznać się z ofertą sprzętu, który zostanie umieszczony w salonie. Dysponując ograniczonymi środkami, warto poszukać sprzętu używanego.

Nowy czy używany

Może się zdarzyć, że przedsiębiorca przejmie lokal wraz z wyposażeniem, jest to jednak sytuacja rzadka i częściej będzie on musiał urządzać lokal od podstaw. Na początku działalności zakup nowego sprzętu jest całkowicie nieopłacalny, ponieważ ceny nowych łóżek i kabin mogą przekraczać nawet sto tysięcy złoty za egzemplarz. Są to kwoty, które będą mogli zaakceptować jedynie nieliczni przedsiębiorcy.

Dlatego też wybierając sprzęt do solarium, należy zapoznać się z ofertą sprzętów używanych. Wypada pamiętać, że to lampy opalają, a nie łóżko lub kabina, dlatego też tylko one muszą być nowym elementem zestawu. Łóżka niższej klasy niż u konkurencji w połączeniu z dobrymi lampami, mogą spowodować duży napływ klientów do salonu. Klientom najczęściej zależy na jakości opalenizny i mogą zaakceptować dla niej niższy komfort podczas opalania.

Innym sposobem na nabycie wysokiej jakości sprzętu jest leasing. W ten sposób przedsiębiorca może zredukować początkowe koszty i rozłożyć je w dłuższym czasie, co jest szansą dla salonów rozpoczynających działalność z małym budżetem. Choć jest to możliwe, czasem jednak mogą wystąpić problemy z jego uzyskaniem, zwłaszcza jeżeli firma jest młoda.

 

Co jest potrzebne na start

W zależności od powierzchni, jaką dysponuje przedsiębiorca, należy zdecydować się na przewagę łóżek lub kabin. Zwiększenie ilości stanowisk przekłada się na ilość klientów, których można obsłużyć, dlatego tak ważne jest odpowiednie zagospodarowanie powierzchni salonu.

Ostatnio popularnością cieszą się kabiny, które pozwalają w krótkim czasie równomiernie opalić całe ciało. Jednak nadal istnieje duża ilość klientów, którzy lubią leżeć pod lampami. Szczególnie w czasie zimy ilość takich osób wzrasta, dlatego dobrze zdecydować się na jedną lub trzy kabiny i dodatkowo cztery lub pięć łóżek. Jest to wybór przykładowy i tak jak wspomniałem, wszystko zależy od powierzchni salonu, przeciętnie dwie kabiny zajmują obszar, na którym można zmieścić jedno łóżko. Tak więc rozpoczynając działalność w małym lokalu, warto skupić się na kabinach i dobrych lampach oraz ewentualnie jednym lub dwóch łóżkach.


Zobacz także:

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Jeżeli szukacie specjalistów w tej branży o chcecie mięć kompleksową obsługę to polecam zajrzeć tutaj - https://sklep.maximus-solaria.pl/solaria/solaria-nowe.html/

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26057 )
Array ( [docId] => 26057 )