Jak wypromować szkołę tańca

Autor: Woźniak Wojciech
Data: 17-08-2012 r.

Metod na promowanie własnej szkoły tańca jest bardzo dużo. Biorąc pod uwagę popularność programów tanecznych, istnieje jeden szczególny sposób, który może przyczynić się do wzrostu popularności szkoły tańca.

Najlepszy sposób na promocję

Jednym z najlepszych sposobów promocji jest podążanie za społecznym trendem. Wystarczy spojrzeć na wyniki oglądalności programów tanecznych, aby zorientować się, że zainteresowanie tańcem nie jest małe.

Dlatego też obecnie najlepszym sposobem na reklamę własnej szkoły tańca jest wykorzystanie do tego znanych celebrytów. Nie jest to oczywiście najtańszy sposób promocji, ale może przynieść niesamowite rezultaty. Ludzie często kojarzą miejsce z osobami, dlatego chętnie zaczną uczyć się w szkole, którą promuje celebryta, ponieważ sądzą, że właśnie tam uczył się on tańca. Taką metodę marketingową stosują coraz częściej banki, które wykorzystują celebrytów do promowania swoich kredytów.

Sposób ten nie może być jednak głównym narzędziem marketingowym, z czasem jego oddziaływanie osłabnie i nie będzie przyciągał już nowych klientów. Stąd też szkoła musi zadbać również o inne metody marketingu.

Koszty promocji

Promocja szkoły poprzez wykorzystanie wizerunku celebryty, poza skutecznością cechuje się niestety wysokimi kosztami. Większość sław wymaga dużych stawek godzinowych za poświęcony czas i udostępnienie wizerunku. Gaże zaczynają się od tysiąca i mogą przekroczyć nawet dziesięć tysięcy. Kwota ta oczywiście wzrasta jeśli szkoła chce promować się twarzą celebryty zagranicznego.

Określenie dokładnej kwoty nie jest możliwe, ponieważ nie istnieją żadne dokładnie określone stawki i cena może zależeć np. „humoru” wybranego celebryty. Pewnym wyjściem, które może ograniczyć koszty i zapewnić szkole promocję jest przeprowadzenie działań charytatywnych, mogą być to np. darmowe kursy dla dzieci z biedniejszych rodzin lub domów dziecka. Celebryci często bezpłatnie promują takie wydarzenia lub robią to za niewielką opłatą.

Przeprowadzając takie działanie, szkoła nie tylko zyska rozgłos, ale również wspomoże osoby, których życie może się dzięki takim przedsięwzięciom odmienić.


Zobacz także:

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Bardzo dobry materiał. Ciekawy i zachęcający by samemu próbować, ale niestety nie każdy ma na to czas i nerwy.Niestety nie należę do tego typu ludzi. Wolę aby czymś takim zajął się ktoś kto zna się na tym, więc agencja reklamowa to doskonałe rozwiązanie. Nakatomi z Gdańska ma wiele bardzo dobrych opinii więc skusiłem się na ich ofertę.Szybko podjęli się działań promocyjnych, a do mojej szkoły w końcu zawitali tancerze.

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26053 )
Array ( [docId] => 26053 )