Co mam zrobić, jeśli nie lubię swojej pracy

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 29-05-2012 r.

Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się prosta i jednoznaczna - zmienić pracę. Problem w tym, że życie nie jest czarno - białe, tak więc odpowiedź na pytanie nie jest taka prosta. W grę wchodzi kilka czynników, które trzeba rozważyć.

Co jest nie tak

Najważniejsze jest ustalenie co jest nie tak, że nie lubi się swojej pracy. Czasem mogą być to relacje ze współpracownikami lub szefem. Tak Można nie lubić pracy z powodu braku stabilizacji finansowej. Wtedy dogadywanie się z zespołem i radość z wykonywanych obowiązków, szybko zostaną przyćmione przez myśl jak przetrwać do pierwszego. Tak więc najpierw ustal czy nie odpowiada Ci sama praca, czy jakiś inny czynnik, który sprawia, że przestajesz ją lubić.

Szukaj rozwiązania

Kiedy już to zrobisz, wypisz sobie na kartce, wszystko to, co przeszkadza Ci w pracy i sprawia, że jej nie lubisz. Następnie postaraj się wypisać po trzy rozwiązania dla każdego problemu, które biorą pod uwagę dalsze zachowanie pracy. Np. mając problem ze współpracownikami, możesz poprosić szefa o oddelegowanie Cię do innego oddziału firmy, na inne stanowisko, albo do innego zespołu. Mając za niskie wynagrodzenie, możesz zwrócić się o podwyżkę, tak aby płaca była podobna do tej w innych firmach dla podobnego stanowiska.

Zmiana pracy

W ostateczności pozostają Ci dwa wyjścia, pierwszym z nich jest zmiana pracy. Szkopuł w tym, że obecnie nie tak łatwo o pracę, a może być o nią jeszcze trudniej na Twoim stanowisku. Chociaż konkurencja może być zainteresowana, aby zatrudnić pracownika, który wie co się dzieje w konkurencyjnej firmie od wewnątrz. Drugim wyjściem, jest rozwój i zmiana branży, szczególnie jeżeli nie przepadasz za tym, co robisz.

Możesz wtedy zacząć działać jako freelancer i pracować na samego siebie. Jest to okazja do zwiększenia swoich umiejętności i doświadczenia, a także pozyskania nowych kontaktów biznesowych.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26360 )
Array ( [docId] => 26360 )