Co przeszkadza w rozwijaniu kariery

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 29-05-2012 r.

Znane jest powiedzenie „chcieć to móc”. Jedynym problemem jest tylko odległość pomiędzy tym, co chcemy a możliwością osiągnięcia. Zobacz, co może negatywnie wpływać na rozwój kariery i jak temu zapobiec.

Przemyślane działanie

Nawet posiadając plan, nie zawsze uda Ci się rozwinąć karierę w sposób spełniający Twoje oczekiwania. Jest tak, ponieważ podczas planowania, często popełnia się błędy, które mają wpływ na Twoją karierę.

Plan musi być przemyślany i staranny, ponieważ większość problemów wynika ze zbyt niedbałego podejścia . Należy przeanalizować całą drogę - od momentu, w którym się jest teraz, aż po samo osiągnięcie celu.

Postaraj się przewidzieć, na jakie problemy możesz się natknąć na poszczególnych etapach, dzięki temu będziesz mógł się do nich przygotować.

Co jeszcze przeszkadza

W rozwijaniu kariery, poza złym zorganizowaniem, mogą przeszkodzić następujące czynniki:

  • Rodzina - nie jest w pełni czynnikiem hamującym karierę. Może ona hamować rozwój, z powodu niezorganizowania życia rodzinnego. W innych wypadkach, jest ona często czynnikiem, napędzającym dalszy rozwój.
  • Brak ambicji - rozwój kariery idzie w parze z ambicją.
  • Brak kwalifikacji - niedostateczne kwalifikacje, mogą zastopować lub znacznie utrudnić osiągnięcie wymarzonej kariery.
  • Brak samorozwoju - łączy się to z punktem o kwalifikacjach. Bez samorozwoju rozwój kariery jest często niemożliwy.
  • Brak wiary w siebie - bez wiary w siebie i swoje możliwości, tak samo, jak bez ambicji, ograniczysz własny rozwój, przez co możesz całkowicie zatrzymać rozwój kariery.
Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26352 )
Array ( [docId] => 26352 )