Czy kobieta ma szansę odnieść sukces prowadząc własny biznes

Kategoria: HR
Autor: Stwora Sylwia
Data: 28-05-2012 r.

Założenie własnego przedsiębiorstwa to często jedyna szansa dla kobiet, aby mogły spełnić swoje aspiracje, a także pogodziły życie rodzinne z pracą. Tym, co odróżnia kobiecy styl prowadzenia własnej działalności od męskiego, jest kierowanie się instynktem, empatią oraz skrupulatne podejście do tematu, co często pomaga im osiągnąć sukces na polu zawodowym.

Ważne dane

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statycznego, pod koniec trzeciego kwartału 2011 r. własną działalność gospodarczą prowadziło 3 mln 49 tys. osób, w tym 1 mln 55 tys. kobiet. Zdaje się to potwierdzać fakt, że świat biznesu przestaje należeć wyłącznie do mężczyzn, a przedstawicielki płci pięknej coraz częściej odkrywają w sobie smykałkę do interesów i odnoszą sukces na polu zawodowym.

Dobry przykład

Daria Kieraszewicz, właścicielka Biura Turystyki, Szkoleń i Konferencji Visite.pl zyskała tytuł Kobiety Biznesu 2011. W przeciągu trzech lat udało się jej otworzyć własną działalność na bydgoskiej Starówce, założyć Muzeum Mydła oraz zorganizować warsztaty kulinarne „Gziki Babci Ludwiki”, które w 2010 roku zyskały regionalną nagrodę Produkt Turystyczny Regionu. A swoją firmę zakładała od podstaw i z niewielkim kapitałem w kieszeni.

Dodatkowo dość sceptycznie podchodzono do jej pomysłu promowania Bydgoszczy jako ciekawego i pięknego miasta. Ona jednak pokazała, że da się to zrobić. Dzięki jej działalności turysta może poznać Bydgoszcz z perspektywy legend, historyjek i opowieści o duchach miasta, które wygłaszają przewodnicy, ubrani w stroje z dawnych epok.

Kobiety coraz częściej zasiadają na fotelach prezesów, szefów czy kierowników. Sukces odnoszą dzięki odwadze, cierpliwości, samozaparciu oraz podejmowaniu wyzwań na równi z mężczyznami. Dodatkowo dzięki wielu inicjatywom wspierającym aktywne zawodowo kobiety, przedstawicielki płci pięknej mają szansę odnieść sukces prowadząc własny biznes.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26344 )
Array ( [docId] => 26344 )