Czy trzeba wyjechać z kraju, aby dobrze zarobić

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 14-06-2012 r.

W Polsce powszechne jest przekonanie, że bardzo ciężko jest zrobić karierę. A sukces zawodowy można odnieść jedynie wyjeżdżając zagranicę. Jak to właściwie wygląda i kto ma rację - ci co zostają, czy ci co wyjeżdżają?

Zmiana przekonań

Jeśli myślisz, że wyjazd zagranicę to jedyny sposób na odniesienie sukcesu, to powinieneś zrewidować swoje poglądy. Nie są one do końca słuszne. Ludzie sukcesu nie zawdzięczają go wyprowadzeniu się z kraju, tylko zmianie sposobu myślenia. Często mówi się, że to myśl kształtuje rzeczywistość. Żyjąc w zniechęceniu, nie zauważysz okazji, nawet kiedy będzie tuż przed Tobą.

Wyjeżdżając można zyskać małą przewagę na przykład w postaci dodatkowych możliwości, jak wyższe wynagrodzenie, nie oznacza to jednak, że Polska jest krajem, gdzie nie ma się przyszłości.

Pamiętaj, na sukces pracują ludzie, nie miejsca. Dlatego karierę można zrobić też w Polsce. Może to jednak zająć więcej czasu i wymagać większego zaangażowania.

Plan działania

Opuszczając kraj, często ma się plan. Co dokładnie będzie się robić, ile pieniędzy odkładać, jaki standard życia utrzymywać. Plan jest najważniejszym elementem sukcesu. Niestety osoby planujące życie i karierę zagranicą, często nie robią tego w odniesieniu do kraju.

Tak więc nie trzeba opuszczać ojczyzny. Należy tylko stosować się do tych samych reguł, które planowałoby się wprowadzić w życie, za granicą naszego kraju.

Dlatego będąc niezadowolonym z zarobków i rozważając wyjazd, daj sobie szansę tu gdzie jesteś. I zastosuj się do kilku porad:

  • opisz swoją obecną sytuację życiową, a następnie jak chciałbyś, żeby wyglądało to w przyszłości;
  • zmień podejście. Zacznij myśleć pozytywnie o swoim życiu i możliwości zrobienia kariery w kraju;
  • stwórz plan działania. Dokładnie określ główny cel, który chcesz osiągnąć i ścieżkę do niego. Rozważ wszystkie warianty i dostępne możliwości;
  • plan sam się nie wykona, musisz go przestrzegać. I w razie potrzeby nanosić korekty;
  • słuchaj siebie, a nie osób, które chciałyby Cię ograniczyć.

Przestrzeganie tych prostych porad, pozwoli Ci samemu przekonać się, że wcale nie trzeba opuszczać kraju, aby osiągnąć sukces i wymarzone zarobki.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26401 )
Array ( [docId] => 26401 )