Czy wiesz, gdzie chcesz znaleźć się za rok

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 29-05-2012 r.

Jest to jedno z pytań, które powinien zadać sobie każdy człowiek. Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajduje. Pamiętaj, jeśli Ty sam nie będziesz wiedział, gdzie chcesz dojść, to skąd masz wiedzieć, jak tam dotrzeć.

Za rok od teraz

Jest to prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych pytań, jakie można sobie zadać planując swoją karierę, czy też zaczynając jakieś przedsięwzięcie. Znajdujesz się dopiero u progu nowo obranego celu i musisz dokładnie przemyśleć, gdzie chcesz być za rok.

Planując karierę, musisz nakreślić właśnie plan w jej zakresie. Wymaga to przeanalizowania swoich wymagań co do pracy i stanowiska, które chcesz zajmować. Rozważ wszystkie za i przeciw takiego wyboru. Opisz, jak chciałbyś, aby wyglądało twoje życie, kiedy uda Ci się zrealizować ten plan i co musisz zrobić, aby się udało. Kiedy już to zrobisz, przemyśl, jak daleko jesteś w stanie posunąć swoje plany w ciągu roku.

Planuj w każdej sytuacji

Możesz teraz zastanawiać się, dlaczego to wszystko jest takie ważne. Zadanie sobie takiego pytania jest początkiem zmiany w myśleniu o sukcesie.

Odpowiedzi, której sobie udzielisz oraz plan, jaki stworzysz, są jak przygotowanie do wyprawy. Potem już tylko od Ciebie zależy, czy wyruszysz w drogę do celu, czy się wycofasz. Będziesz wtedy jednak świadom tego, że sukces w tym także kariera, nie są czymś, co zależy od szczęścia lub przypadku. Są one efektem planowania i świadomego, odpowiedzialnego podejścia do życia. A następnie stałej i nieprzerwanej ciężkiej pracy zgodnie z wytyczonym planem.

Nie możesz powierzyć swojej przyszłości przeświadczeniu, że musisz posiadać specjalne predyspozycje do rozwinięcia świetnej kariery. Takie samoograniczające myśli, są jedyną przeszkodą do osiągnięcia sukcesu i szczęścia w życiu.

Zrób pierwszy krok, na drodze do swojego szczęścia i odpowiedz sobie, gdzie chcesz się znaleźć za rok od teraz?

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26353 )
Array ( [docId] => 26353 )