Czy znajomość języka obcego pomoże w znalezieniu lepszej pracy

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 28-05-2012 r.

Żyjemy w czasach, kiedy prawie każdy zna przynajmniej jeden język obcy. Dlatego z czasem stało się to jednym z głównych wymagań na rynku pracy. Przestało jednak być to atutem, który może zadecydować o przyjęciu do pracy.

Język obcy

Rozmyślając o zajmowaniu wyższego stanowiska lub znalezieniu lepszej pracy, znanie języka obcego jest koniecznością. Musi być to znajomość przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym, umożliwiająca swobodną konwersację. Obecnie najczęściej używanymi językami obcymi są angielski, francuski i niemiecki.

Znając dodatkowy język obcy, jesteś na lepszej pozycji niż osoby, które żadnego dodatkowego języka nie znają. Nie masz też ograniczenia zmuszającego Cię do szukania pracy lub kontaktów w jednym kraju. Możesz szukać zatrudnienia w zagranicznych firmach, oferujących np. pracę zdalną. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, albowiem nie musisz przeprowadzać się do innego kraju.

A może język chiński

Czasami jednak warto rozważyć naukę mniej popularnego języka obcego. Dlatego też znajomość np. norweskiego lub chińskiego, może być czynnikiem przeważającym w czasie składania podania do pracy. Dodatkowym atutem jest znajomość dwóch języków obcych lub posiadanie certyfikatu językowego, co znacznie zwiększa swoje szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy.

W trakcje poszukiwania pracy lub nauki drugiego języka, znając np. angielski, można rozważyć podjęcie dodatkowego zajęcia. W ten sposób utrwalisz posiadaną wiedzę i zyskasz dodatkowe środki do życia.

 

W internecie znajdziesz wiele ogłoszeń związanych np. z tłumaczeniami z języka angielskiego. W taki sposób możesz również pozyskać kontakty, które zaowocują zdobyciem wymarzonej pracy lub lepiej płatnych zleceń. Uzyskane środki, możesz też przeznaczyć na dalsze szkolenia, co jeszcze bardziej podniesie Twoją atrakcyjność dla pracodawców.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26341 )
Array ( [docId] => 26341 )