Czym może skutkować ciągłe zmienianie miejsca pracy

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 29-05-2012 r.

Obawiasz się, że częste zmiany zatrudnienia odnotowane w Twoim CV mogą wpłynąć na decyzję potencjalnego pracodawcy podczas rekrutacji? Zobacz, jak obecnie jest postrzegane ciągłe zmienianie zatrudnienia.

Odnajdywanie siebie

Kiedy pracując na etacie nie jesteś pewien czy jeszcze jutro będziesz miał prace, częsta zmiana pracy nie dziwi. Szczególnie jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją karierę zawodową. Na początku może być to nawet plus wskazujący, że jest się zdecydowanym na poszukiwanie odpowiadającego Ci zajęcia. Wskazuje także, że nie obawiasz się stawiać sobie wyzwań oraz jesteś w stanie podjąć ryzyko i zmienić pracę. Ważne jednak, aby zmiana pracy była Twoją decyzją, a nie wynikała z okoliczności losowych, lub zwolnień spowodowanych niewywiązywaniem się z obowiązków.

A jeśli masz większy staż

Kiedy ma się większy staż pracy, ale wciąż wykazuje on na częste zmiany miejsca zatrudnienia, można spodziewać się mniejszej wyrozumiałości. Rekrutujący może pomyśleć, że nie jesteś odpowiedzialny i zdecydowany. Zakłada on, że albo nie potrafisz wywiązać się z powierzonych obowiązków, albo po prostu sam nie wiesz, czego chcesz. Szczególnie jeżeli poprzednie prace diametralnie różnią się od siebie.

W odpowiednio zarządzanym przedsiębiorstwie, stawia się na stałość zatrudnienia i małe rotacje pracowników. Dlatego taka osoba ma małe szanse na zatrudnienie, ponieważ firma nie potrzebuje „niebieskiego ptaka”, który za miesiąc znów zmieni pracę. A przez czas zatrudnienia będzie bardziej utrapieniem niż pomocą.

Zawsze warto mieć uzasadnienie takiego postępowania. Osoba rekrutująca musi zobaczyć w Tobie osobę odpowiedzialną. Dobrze mieć opinie byłych pracodawców, co pozwoli poświadczyć jakość wykonywanych obowiązków. Wtedy będąc odpowiednio przygotowanym do rozmowy kwalifikacyjnej, częste zmiany pracy zostaną odsunięte na dalszy plan. Jednak nie będąc w stanie uzasadnić takich zmian, trzeba się liczyć z ewentualnymi problemami w znalezieniu kolejnego zatrudnienia.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26354 )
Array ( [docId] => 26354 )