Czym - oprócz wynagrodzenia - możesz zmotywować pracowników

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 02-08-2012 r.

Skuteczna motywacja ma istotny wpływ na efektywność pracowników. Jednym z najpopularniejszych motywatorów są finanse. Czym – oprócz wynagrodzenia – możesz jeszcze zmotywować pracowników do bardziej wytrwałej pracy?

Możliwość rozwoju

Oprócz wynagrodzenia, pracownicy wielu przedsiębiorstw bardzo cenią sobie możliwość ciągłego samorozwoju w pracy. Wspieranie personelu w realizacji ich celów stanowi skuteczną motywację do dalszej współpracy z Tobą.

Uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach branżowych czy możliwość pozyskania dofinansowania z firmy na konkretne szkolenie nie tylko pozwala zatrudnionym na poszerzanie swoich kompetencji i pasji, ale również wzmacnia ich więź z przedsiębiorstwem, w którym są zatrudnieni.

Ponadto inwestowanie w kompetencje swoich pracowników zwiększy również efektywność i jakość ich pracy, co pozytywnie wpłynie na wyniki Twojego przedsiębiorstwa.

Zdrowie najważniejsze

Skuteczną motywacją pracowników jest również zapewnienie kompleksowej ochrony medycznej nie tylko im, ale również ich rodzinom. Wiele firm ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie pakiety medyczne dla całych rodzin, które możesz wykupić dla swojego personelu. Ponadto w przypadku wykupu ubezpieczenia grupowego (np. dla całej firmy), będziesz mógł z pewnością skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty.

Zapewniając odpowiednią opiekę medyczną rodzinom swoich pracowników, wzbudzasz w nich lojalność wobec swojej osoby. Poza tym masz pewność, że na wypadek choroby którejś z zatrudnionych osób, będzie ona miała zapewnioną opiekę medyczną wysokiej jakości.

Narzędzia do pracy

Pracownicy, szczególnie większych korporacji, bardzo cenią sobie również służbowe narzędzia do pracy. Służbowy laptop, telefon komórkowy, a nawet samochód stanowią nie tylko znaczne ułatwienie w wykonywaniu zawodowych obowiązków, ale również zwiększają poczucie wartości każdego z pracowników.

Powierzając konkretnej osobie służbowy sprzęt, wykazujesz się zaufaniem wobec niej. Doceniony w ten sposób pracownik z pewnością odwdzięczy się nie tylko troską o powierzone mienie, ale również mocnym zaangażowaniem w realizację swoich zadań.

Sposobów na pozafinansową motywację pracowników jest wiele. Skuteczność każdego z nich zależy od ich indywidualnych oczekiwań. Dlatego warto rozmawiać z personelem o wsparciu, które mogłoby pozytywnie wpłynąć na ich zaangażowanie w działalność Twojej firmy.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26496 )
Array ( [docId] => 26496 )